Річний план 2021/2022 н.р.

Аналіз роботи за 2021/2022 навчальний рік

Робота Старявського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області у 2021/2022 навчальному році була спрямована на реалізацію положень Конституції України, на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти», Указу Президента України від 09 липня 2013 року № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», постанови Кабінету Міністрів від 27 серпня 2010 року № 776 «Про внесення змін до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №24», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 904/27369 «Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, вдосконалення культурних і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, в галузі освіти Мостиської ОТГ.

У 2020/2021 навчальному році педагогічний колектив школи працював над реалізацією педагогічної проблеми: «Удосконалення форм та методів навчання та виховання учнів, спрямованих на розвиток особистості школяра». На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також дається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я здобувачів освіти.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю навчального процесу.



Візитка навчального закладу

Старявський заклад загальної середньої освіти – загальноосвітній навчальний заклад комунальної форми власності, який підпорядковується Мостиській міській раді Яворівського району Львівської області, діє на підставі власного Статуту.

Старявський ЗЗСО І-ІІ ступенів — це заклад освіти , в якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. Школа передбачає вивчення двох іноземних мов – англійської й німецької та забезпечує опанування комп’ютерних технологій з 3-го класу.

Загальноосвітній навчальний заклад був організований з1908 року.

Юридична адреса школи:

81313, вул.О. Шибуньки,3

с.Старява, Мостиської міської ради

Яворівського району

Львівської області

Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем у одну зміну.

У навчальному закладі визначена українська мова навчання.


Мережа класів та контингент учнів


Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку шкільної мережі.

Для забезпечення своєчасного й у повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів, на виконання ст. 53 Конституції України, ст.ст. 13, 665 Закону України «Про освіту», ст.37 Закону України «Про загальну середню освіту», ст. 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», керуючись п.п.3.6. ч.1ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення виконавчого комітету Мостиської міської ради Львівської області від 17.04.2021 № 72 «Про ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та закріплення території обслуговування за загальноосвітніми навчальними закладами на 2021/2022 навчальний рік», вчителями школи було проведено облік дітей та підлітків шкільного віку, було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей шкільного віку, які проживають за територією обслуговування закладу.

Адміністрацією та педагогічним колективом закладу було:

  • складено список дітей майбутніх першокласників на 2021/2022 навчальний рік;

  • складено та подано до відділу освіти статистичні звіти за затвердженими формами про кількість дітей і підлітків шкільного віку території обслуговування школи;

  • складено та подано до відділу освіти статистичний звіт Форма № 77-РВК;

  • перевірено списки дітей і підлітків шкільного віку з вадами розумового та фізичного розвитку, які повинні навчатися у закладах освіти для дітей, що потребують соціальної допомоги та соціальної реабілітації;


Мережа класів

1

8

2

8

3

12

4

7

5

12

6

10

7

6

8

11

9

8

разом

82



На початку 2021/2022 навчального року у школі було організовано 9 класів. Мова навчання – українська. Станом на 05.09.2021 кількість учнів становила 82 осіби. Середня наповнюваність учнів у класах складала – 8 учнів.

Упродовж року із школи вибуло 3 учні у зв’язку зі зміною місця проживання, а прибуло в школу – 2 учні. На кінець навчального 2020-2021 н.р. в школі навчалося 90 учнів. Охоплено навчанням 100 % учнів.

Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2020/2021 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків шкільного віку;

  • спільна робота з органами місцевого управління;

контроль за відвідування учнями навчальних занять;





Стан працевлаштування випускників

На виконання ст. 53 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про освіту» в частині здобуття молоддю повної загальної середньої освіти та працевлаштування випускників 9-х, з метою контролю за охопленням повною загальною середньою освітою дітей і підлітків шкільного віку в закладі була запланована спільна робота з відділом освіти Мостиської міської ради. Така робота проводилася як з учнями так і з батьками:

  • школа забезпечена законодавчими та нормативними документами, які передбачають обов’язкову повну загальну середню освіту;

  • під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час проводилася профорієнтаційна робота з учнями;

В школі робота була спрямована на всебічне охоплення випускників повною загальною середньою освітою, здійснювався контроль за навчанням, в наявності документи, що підтверджують подальше навчання та працевлаштування випускників

У 2021 році зі школи було випущено 14 дев,ятикласників, які продовжили навчання у Чернівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка


Робота з кадрами


Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

На початок 2021-2022 н.р. заклад був забезпечений штатними працівниками на 100%. Педагогічний колектив об'єднав людей , що люблять свою справу та відданих своїй роботі.

Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників. При прийомі на роботу враховувались фахова підготовка, особисті та колективні якості працівників, працездатність, інші характеристики. За останніми директивами МОНУ до вчителів (незалежно від того, який предмет викладає, посади, яку обіймає, віку) висувається вимога вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою, проектором і ін.


Якісний склад педагогічних кадрів такий:

- «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії»-2;

- «спеціаліст І кваліфікаційної категорії»- 10;

- «спеціаліст П кваліфікаційної категорії»- 4

- « спеціаліст » - 2

Звання:

- «Старший учитель» - 0;

За стажем роботи:

- від 0 до 3 років— 0 ; від 4 до 5 років—2;

- від 6 до 10 років —2 ;від 11 до 15 років -1;

- від 16 до 20 років -3; більше 20 років -8. ;

Майже всі педагогічні працівники мають вищу педагогічну освіту, які протягом року своєчасно проходили курси підвищення кваліфікації .

Таким чином, в школі проводилась системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами, проводилась робота з соціального захисту учителів. У наступному навчальному році слід продовжити роботу з питань:

- 100%-го забезпечення школи педагогічними кадрами відповідно до фаху;

- працювати в напрямку омолодження педагогічного колективу;

- працювати в напрямку забезпечення соціального захисту вчителів;

- знаходити можливості для матеріального стимулювання якісної роботи педагогів.



Впровадження мовного законодавства


У 2021/2022 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Відповідно до вимог статті 10 Конституції України у школі систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства. Освітній процес здійснювався державною мовою.

Основними найважливішими напрямки діяльності педагогічного колективу закладу освіти були:

  • створення національної системи виховання та освіти, орієнтованої на духовно вільну, творчу, гармонійно розвинену особистість національно свідомих громадян;

  • забезпечення умов для постійного перебування школярів під впливом духовної культури українського народу з метою розкриття та розвитку їх природних здібностей;

  • залучення дітей раннього віку до культури та історії свого народу;

  • створення умов для перебування учнів під безпосереднім формуючим впливом україномовного середовища;

  • здійснення естетичного та емоційного розвитку дітей засобами народного мистецтва та різноманітних видів усної народної творчості.

  • заклад освіти проводить набір дітей в 1-й клас лише з українською мовою навчання;

  • школа працює за навчальним планом з українською мовою навчання ;

  • державною мовою викладаються всі навчальні дисципліни інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти ;

  • учнів, що не вивчають українську мову, в школі немає;

  • всі члени педагогічного колективу школи володіють державною мовою на належному рівні та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення, через систему самоосвітньої роботи;

  • діловодство та ведення шкільної документації, взаємовідносини з державними, громадськими організаціями ведеться виключно державною мовою;

  • державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання;

  • результати ведення вчителями та учнями науково-дослідницької роботи (проекти, реферати тощо) оформляються українською мовою;

  • тексти оголошень і повідомлень, плакатів, стінівок виконуються українською мовою;

  • інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою;

  • у всіх класних кімнатах представлено національну символіку;

  • у шкільній бібліотеці постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів;

  • з метою національної-патріотичного виховання, усвідомлення своєї етнічної спільноти, утвердження національної гідності, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи: конкурси ораторського мистецтва, українські ігри та козацькі забави тощо.

Таким чином, в школі проводилась спланована системна робота щодо впровадження мовного законодавства. В наступному навчальному році слід продовжити розпочату роботу і звернути особливу вагу на раціональність розподілу годин української мови у варіативній складовій навчального плану.


Впровадження ІКТ


Відповідно до Закону України “Про Національну програму інформатизації”, Указів Президента України “Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, “Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій”, “Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти”, Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні (2015), від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», пріоритетними напрямками діяльності школи у 2020/2021 навчальному році щодо впровадження ІКТ були:

  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій у освітній процес;

  • використання освітніх платформ «Всеосвіта», «На урок», месенджерів "Viber», «Telegram» під час організації дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень під час поширення корона вірусної інфекції;

  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

  • оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності.

Головна мета школи в питанні впровадження сучасних інформаційних технологій- надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

  • створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;

  • підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

  • інтенсифікація освітнього процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

  • створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в освітній процес (особливо під час карантинних обмежень);

  • підвищення ефективності управління закладом загальної освіти;

  • створення умов для активації школи у електронному ресурсі «ІСУО»

Упродовж 2020/2021 навчального року здійснено наступні заходи щодо інформатизації та комп’ютеризації школи:

  • продовжено роботу щодо створення і постійного оновлення веб-сайту школи та персональних сторінок учителів школи;

  • заохочується навчання вчителів-предметників Користувач ПК щодо використання комп’ютера;

  • використовувалися в освітньому процесі програмно-педагогічні електронні засоби з історії, географії, математики, фізики, природознавства, української літератури, зарубіжної літератури;

  • вводиться в практику роботи проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителів-предметників із використанням комп’ютерних технологій;

  • приведено матеріальну базу та навчально-методичне забезпечення кабінету інформатики у відповідність до нормативів, вимог та державних стандартів;

  • встановлено персональні компютери ряд навчальних кабінетів;

  • отриманий раніше від спонсорів мультимедійний проектор використовується для забезпечення більш високої якості проведення уроків, позакласних заходів, педагогічних рад, нарад, семінарів, конференцій тощо.

Таким чином, в школі проводилась системна робота з впровадження ІКТ. Але серед значних недоліків слід назвати: володіння ІКТ повною мірою не всіма педагогічними працівниками.

Тому у 2021/2022 навчальному році слід продовжити:

  • навчання педагогічних працівників щодо оволодіння ІКТ, особливо інструментами дистанційного навчання;

  • забезпечення більш широким колом електронних навчальних посібників для використання у освітньому процесі;

  • забезпечення ефективної роботи учасників освітнього процесу у електронних ресурсах «ІСОУ», та «КУРС. ШКОЛА».



Реалізація освітньої програми та навчального плану

за 2021/2022 навчальний рік


У 2020/2021 навчальному році освітній процес закладу освіти був організований відповідно до затверджених в установленому порядку освітньої програми, навчального плану і річного плану роботи школи.

Відповідно до річного плану в грудні 2020 року та в травні 2021 року адміністрацією школи було здійснено аналіз виконання робочих навчальних планів і програм з навчальних предметів, під час яких враховувались особливості закінчення 2020/2021 навчального року та результати різних видів контролю (фронтального, класно-узагальнюючого, тематичного).

Навчальний план закладу на 2021/2022 навчальний рік було складено на підставі рекомендацій листа Міністерства освіти і науки України “Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів на 2021/2022 навчальний рік”

Навчальний план школи на 2021/2022 навчальний рік складено:

  • для 1-4-х класів - за Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки за Концепцією Нової української школи від 21.03.2018 №268;

для 5-9-х класів – за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 20.04.2018405;

Навчальний план включав інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів, на факультативи.

Предмети інваріантної та варіативної складової навчального плану викладалися за державними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України для використання в закладах загальної середньої освіти у 2020/2021навчальному році.

Під час перевірки виконання навчальних програм були проведені співбесіди з вчителями, перевірено ведення класних журналів, оформлені підсумкові звіти.

Результати перевірки показали, що виконання навчальних програм в 1-9-х класах у межах часу, відведеного навчальним планом закладу освіти на навчальний рік на вивчення предметів (кількість годин за програмою та фактична кількість використаних годин) практично співпадає, а саме:.

  • у 1-9-х класах навчальні програми з усіх предметів виконано в повному обсязі, відхилень від навчальних програм не виявлено, хоча значна частина навчального матеріалу викладалась дистанційно (з використанням освітніх онлайн-платформ);

  • обов’язкова кількість тематичних оцінювань з усіх навчальних предметів, що визначена чинними навчальними програмами, дотримана, тематичне оцінювання рівня навчальних досягнень учнів за формою проведення було: усним, письмовим, різнорівневим тестуванням, практичною роботою відповідно до специфіки навчальних предметів;

  • кількість обов’язкових лабораторних, практичних чи інших робіт (дослідів), передбачених чинними програмами з навчальних предметів, дотримана;

  • варіативна складова навчального плану закладу освіти на 2020/2021 навчальний рік в 1-9-х класах виконана.

Інваріантна і варіативна складові навчального плану використані повністю. Вчителі забезпечили виконання вимог програм щодо :

  • проведення контрольних, лабораторних, практичних, творчих робіт;

  • оцінювання результатів освітньої діяльності учнів;

У відповідності з річним планом, перевіркою адміністрації були охоплені всі навчальні предмети і всі вчителі. Директор та заступник директора проводили педагогічні спостереження за якістю викладання з наступним проведенням аналізу відвіданих уроків та висновками, побажаннями й рекомендаціями. Фронтально було перевірено стан викладання та рівень навчальних досягнень наступних предметів:

  • І семестр - біологія, фізика, початкові класи;

  • ІІ семестр –хімія;

Результати перевірок узагальнено в наказах з основної діяльності по школі.

Таким чином, робота з реалізації освітньої програми та навчального плану повністю завершена. У наступному навчальному році слід звернути особливу увагу на раціональність розподілу годин інваріантної і варіативної складової навчального плану .


Результати навчальних досягнень учнів


Упродовж навчального року вдосконалювалася система оцінювання навчальних досягнень учнів, як засобу гуманізації освіти. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-3-х класів здійснювалось вербально, учнів 4-9-их класах –за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень учнів, При вивченні факультативних курсів – не оцінювались.

У 2020/2021 навчальному році традиційно освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях.

За підсумками 2021/2022 навчального року із 82 учнів 1-9-х класів:

  • 27 учні 1-3-х класів оцінені вербально;

  • 63 учні 4-9-х класів атестовані з усіх предметів за 12-бальною шкалою оцінювання навчальних предметів;

  • 76 учнів переведено до наступних класів;

  • 8 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення в навчанні»( у 2011-2012 році – 4 учні, у 2012-2013 році- 7 учнів: у 2013-2014 – 8 учнів; у 2014-2015 – 7 учнів; 2015-2016 – 11 учнів; 2016-2017 – 10 учнів, 2017-2018н.р.-7 учнів, 2019-2020 – 7 учнів);

  • 1 учениця 9-го класу отримала свідоцтво про здобуття базової середної освіти з відзнакою (Пищак Х.І.. );

Таким чином, якість навчальних досягнень учнів зросла в порівнянні з минулим навчальним роком. Але серед значних недоліків у роботі вчителів-предметників слід зазначити, що 48% учнів школи мають середній рівень навчальних досягнень за 12-бальною шкалою. Слід розробити кожному вчителеві систему заходів, направлених на підвищення ефективності роботи педагогів в напрямку підвищення якості освіти.


Робота з обдарованими та здібними учнями


Головною метою Концепції розвитку Дяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів є творча особистість, чому і підпорядкована індивідуальна робота з обдарованими дітьми. На підставі річного плану роботи закладу адміністрацією та педагогічним колективом школи у 2020/2021 навчальному році були здійснені такі заходи:

-поновлений шкільний інформаційний банк даних про обдарованих учнів школи;

-поновлена наукова-методична база з питань роботи з обдарованими дітьми;

-проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;

-організована робота з підготовки та участі учнів школи в районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;

-організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;

-організована робота гуртків та факультативів за бажанням учнів;

Робота колективу школи, яка проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді і створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності, має свої позитивні результати. Як відомо, дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації є різноманітні інтелектуальні змагання: Всеукраїнські олімпіади, турніри, Інтернет-олімпіади, інтерактивні конкурси.

Велика кількість учнів школи взяла участь у конкурсах «Колосок», «Левеня», «Соняшник», «Кенгуру», «Геліантус», «Лелека», «Пазл», «Гринвіч», багато учнів посіли призові місця Близько 20 учнів школи упродовж жовтня 2020 року взяли участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Районний етап проведення олімпіад було відмінео у зв,язку із карантином.

Під час карантинних обмежень, повязаних із пандемією COVID – 2019, робота з обдарованими і здібними учнями проводилась дистанційно.

Та поряд з позитивним у роботі з обдарованими та здібними дітьми є певні недоліки, які слід врахувати і спланувати їх усунення у 2021/2022 навчальному році:

  • недостатньо ефективна та якісна підготовка учнів до районних олімпіад та турнірів;

  • не досить ефективно працюють гуртки;

  • несистематично проводиться позакласна робота з предметів: вікторини, конкурси, КВК, інтелектуальні ігри тощо;

  • не досить організовано проводяться предметні тижні методичних об’єднань вчителів-предметників;

- недостатньо масовою була участь учнів у дистанційних конкурсах під час карантинних обмежень


Атестація педпрацівників

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів.

Робота з атестації педагогічних працівників навчального закладу була організована відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 06 жовтня 2010 року №930, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року за №1255/18550 та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 № 1473 «Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2012 р. за № 14/20327.

У період атестації вчителями на високому рівні були проведені відкриті уроки, відкриті виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження прогресивного педагогічного досвіду кращих учителів. Станом на 01.09.2021 року навчально–виховний процес в школі забезпечує 19 педагогічних працівників . У 2020-2021 році, відповідно до графіка атестації, атестувалось 4 учителів.

Результати атестації.

Прізвище,ім’я по батькові працівника

Предмет ,який викладає

Рішення атестаційної

комісії ІІ рівня

Примітка

Яцула Станіслава Михайлівна

Біологія, хімія, основи здоров’я

Підтверджено кваліфікаційну категорію Спеціаліст І

кваліфікаційної категорії


Сайко Віра Михайлівна

фізика

Підтверджено кваліфікаційну категорію Спеціаліст І

кваліфікаційної категорії


Дзюба Ганна Ігорівна

Початкові класи

Присвоєно кваліфікаційну категорію Спеціаліст І

кваліфікаційної категорії


Шибунька Наталя Іванівна

Початкові класи

Присвоєно кваліфікаційну категорію Спеціаліст ІІ

кваліфікаційної категорії



Методична робота з педагогічними кадрами


Педагогічний колектив Старявського ЗЗСО І- ІІ ст був зорієнтований на реалізацію єдиної методичної теми «Удосконалення форм та методів навчання та виховання учнів, спрямованих на розвиток особистості школяра »; втілення в життя законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»; реалізацію ідей і положень Конституції України, Державної і регіональної програм «Освіта», концепції національного виховання.

Метою методичної роботи було створення оптимальних умов для науково-методичної переорієнтації процесу навчання та розвитку особистості учня, формування його основних компетенцій, пошук нових форм і методів навчання, нових підходів до вирішення проблем, пов'язаних із розвитком творчих та інтелектуальних здібностей школярів, впровадження в практику роботи нових наукових ідей, методик технологій, передового педагогічного досвіду.У школі склалася певна система методичної роботи. Вся її структура підпорядкована удосконаленню методики викладання предметів, удосконаленню професійно-педагогічної майстерності педагогічних кадрів, вивченню і використанню на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки і передового педагогічного досвіду. Активна діяльність учителів у різних методичних підрозділах сприяє не лише розвитку професійної діяльності, але й активізує особистісний потенціал кожного вчителя, створює умови для пошукової творчості.

Упродовж 2020/2021 навчального року було продовжено роботу методичного об’єднання класних керівників (керівникКрив’як Г.С..). Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності класних керівників. Були проведені заплановані засідання методичного об’єднання, на яких обговорювалися як організаційні так і науково-методичні питання.

Традиційними формами методичної роботи з учителями були засідання і творче звітування методичних об’єднань, семінари–практикуми, педмайстрені, майстер-класи.

У рамках «Предметних тижнів» були проведені предметні тижні біології , фізики, української мови, в яких брали участь велика кількість учнів. Проведено різноманітні виховні заходи: виставки тематичних газет, конкурси, турніри, презентації для учнів різних класів, свята, інсценізації тощо. Протягом семестру вчителі школи проводили позакласні заходи в межах шкільних предметних тижнів.Педагоги закладу брали участь у методичних заходах районного рівня.


Інноваційна робота


Згідно з принципами й положеннями нормативних документів про освіту інноваційна робота в школі у 2021 – 2022 н.р. спрямовувалася на розвиток творчої особистості вчителя, учня. Головні зусилля було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створення творчої атмосфери, яка б сприяла пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій.Основні напрями інноваційної роботи школи:

-кадрове та науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу;

-створення організаційних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників;

-проведення системи методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей педагогів, виявлення перспективного педагогічного досвіду та участь у його вивченні, узагальненні та впровадженні;

-залучення педагогів школи до науково-дослідницької та експериментальної діяльності з метою впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес.

Протягом останніх років школа ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме інтерактивні технологій, методу проектів, технологій крозвитку критичного мислення про що свідчать достатні результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження. Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводитлася консультаційна робота в межах ШМО та на рівні всієї школи. У школі проводяться педагогічні ради , семінари-практикуми, науково-практичні конференції, педагогічні семінари, творчі звіти вчителів з впровадження елементів інноваційних технологій, вивчається питання про ефективність поєднання інноваційних технологій з іншими освітніми технологіями , працювала творча група вчителів з питання «Впровадження інноваційних технологій на сучасному етапі», методичний консультпункт.

Результатами проведених заходів, роботи творчої групи є розроблені інструктивно-методичні матеріали, зразки планування уроків. З метою створення належних умов для підвищення фахової майстерності вчителів, ознайомлення їх з новітніми освітніми технологіями, інноваціями в освіті у школі створено методичний куточок.

У методичному куточку школи містяться такі матеріали:

• „Методичні новини”, що містить інформацію щодо сучасних освітніх технологій, ефективних методів, форм роботи, прийомів педагогічної техніки;

• „Інформаційно-методичні матеріали” – розробки вчителів школи з компетентнісно-розвивальної системи навчання;

• „Матеріали по передовому педагогічному досвіду”;

інформаційні стенди ;

література з новітніх технологій навчання;

література щодо організації роботи з обдарованими дітьми ;

нормативно-правове забезпечення освіти;

література з управлінської діяльності;

література з проблемного питання.

програми з базових дисциплін, розробки занять, науково-дослідницькі роботи учнів, програми факультативів, курсів за вибором.



Виховна робота


У 2021/2022 навчальному році виховна робота в школі проводилась на науково-методичній основі відповідно до реалізації Концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988, Статуту школи, річного плану роботи школи на 2020/2021 навчальний рік. Виховна робота була спрямована на виконання Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, «Про позашкільну освіту», Національної програми правової освіти та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 29 липня 2019 року № 1038; програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими Радами Інституту проблем виховання (протокол № 6 від 02 липня 2018 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол № 7 від 26 вересня 2018 року); Конвенції ООН про права дитини. Ключовими нормативними документами у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ МОН № 1243 від 31.10.2011, яким затверджено "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України", як важлива умова комплексного впливу на особистість, підвищення ролі освіти в розбудові й зміцненні української державності та утвердженні національної єдності.

На основі цих нормативно-правових документів у школі функціонувала виховна система школи як цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання, відбувалося моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності. На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.

Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Головне завдання школи – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності. Завдання педагогів полягало у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Не менш важливим було повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів – Герба, Прапора, Гімну.

Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та плани роботи класних керівників, які були затверджені на засіданні методичного об’єднання класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Діти України», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Виховна робота реалізується за такими напрямами:

Виховання громадянської свідомості через учнівське самоврядування, формування активної життєвої позиції.

Виховання правової культури та профілактика правопорушень.

Фізичне виховання та пропаганда здорового та безпечного способу життя.

Психологічна підтримка учнів та вихованців.

Національно-патріотичне виховання.

Екологічне виховання.

Моральне виховання.

Родинне виховання.

Художньо-естетичне виховання.

Розвиток творчих здібностей учнів.

Виховна робота була спрямована на реалізацію календарних, традиційних свят, конкурсів, заходів щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів»

  • ціннісне ставлення до себе;

  • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

  • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

  • ціннісне ставлення до праці;

  • ціннісне ставлення до природи;

  • ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Упродовж року в школі видано такі розпорядчо-інструктивні накази з виховної роботи:., «Про запобігання дитячому травматизму серед учнів та вихованців під час проведення навчально-виховного процесу та в побуті у 2021/2022 навчальному році», «Про організацію чергування учнів та вчителів по школі у 2021/2022 н.р.», «Про облік дітей і підлітків шкільного віку мікрорайону школи», «Про розподіл гурткової роботи на 2021/2022 н.р.», «Про призначення відповідального за організацію харчування учнів школи», «Про організацію роботи з профілактики злочинності та правопорушень серед учнів школи у 2021/2022 н.р.», «Про організацію виховної роботи в школі у 2021/2022 навчальному році», «Про роботу з дітьми пільгового контингенту у 2021/2022 навчальному році», «Про збереження життя і здоров’я учнів, попередження дитячого травматизму під час літніх канікул 2021/2022навчального року», «Про безпеку життєдіяльності учасників освітнього процесу під час зимових канікул 2021/2022 навчального року», «Про підсумки організації виховної роботи в школі за 2021/2022 навчального року»

Виховна робота в школі носить плановий, цілеспрямований характер. Цьому свідчить комплекс актуальних питань, які розглядались на нарадах при директорові, нарадах при заступникові з навчально-виховної роботи, малих педрадах, педрадах, серед яких:

- Про організацію чергування по школі учителів та учнів у 2021/2022 навчальному році

- Про організацію харчування учнів школи та звільнення від оплати за харчування дітей пільгового контингенту у 2021/2022 навчальному році

- Про попередження дитячого травматизму під час організації навчально-виховного процесу

- Про стан відвідування учнями школи

- Про роботу щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів

- Про організацію та проведення осінніх канікул 2021 року

- Про стан виховної роботи в школі за І семестр 2021/2022 навчального року

- Про роботу школи по застереженню від дитячого травматизму в період зимових канікул 2021/2022 навчального року

- Про стан роботи з дітьми пільгового контингенту.

- Про організацію та проведення весняних канікул 2021 року

- Про роботу з дітьми, схильними до правопорушень. Реалізація комплексної програми попередження злочинності

- Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ

У2021/2022 навчальному році у школі було проведено щорічні виховні заходи: свято Першого дзвоника; День захисника України; День партизанської слави; День миру; День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933рр., акція «Запали свічку!»; День вчителя; День української писемності та мови; День інвалідів; Всесвітній День боротьби зі Снідом; конкурс «Осінь золота»; «Козацькі розваги» до Дня збройних сил України; бібліотечні свята; спортивне свято до Дня Українського козацтва; заходи до дня визволення України від нацизму; тиждень правового виховання; заходи до Дня Святого Миколая; новорічні та різдвяні свята для учнів 1-9 класів, заходи до дня Соборності України, «Пам’ятай за Крути», до Дня св.. Валентина, до Дня рідної мови, виховні години до Дня памяті Героїв Небесної Сотні, до 8 Березня «Всім жінкам присвячується», Шевченківський тиждень тощо; місячник «Увага! Діти на дорозі!»; День знань з основ безпеки життєдіяльності; Олімпійський тиждень; Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху; спортивне свято до Дня збройних сил України; спортивний турнір з волейболу (вересень), змагання з футболу (жовтень), турнір з шашок (жовтень), спортивні змагання «Веселі старти» тощо.

На належному рівні проводилася  патріотична, правовиховна робота та робота з протидії усім видам насильства. У школі заплановано і проведено: уроки мужності; зустрічі з ветеранами війни, воїнами-інтернаціоналістами, воїнами АТО; благодійні акції «Допоможи воїнам АТО», «Діти дітям»; Всеукраїнський тиждень права; зустріч з представниками ювенальної превенції; диспут «Як захистити себе від насильства в сім`ї». З метою формування військово-патріотичного виховання в школі проведено фізкультурно-патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави», спортивне свято «Козацькі забави». Учні школи беруть участь в благодійних акціях для підтримки воїнів в АТО, проводять зустрічі з волонтерами та воїнами ООС.

В рамках Всеукраїнського тижня правового виховання дітей та учнівської молоді класні керівники разом з вчителями історії та права провели: Всеукраїнський урок в 1-9 класах на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, урок-презентація власних проектів «Права і свободи людини та громадянина» (9 кл., Багрійчук О.О), просвітницька вікторина «Права дитини на здоров’я» (1-4 кл., Дзюба Г.І.), диспут «Кримінальний кодекс. Правопорушення і підліток» (7 кл.,Курант М.Р. П.), конкурс творів на тему «Права дитини» (5- 7 кл., Федевич Г.П..), конференція «Права людини: історія і сучасність» (Чопко М.С...), конкурсна програма для учнів 6-х класів «Права та обов’язки дитини» (Чопко М.С.), просвітницька гра для учнів початкової школи «Мандри в казку Права», виховний захід для учнів 3-4 класів «Юні мовознавці»: «Слово лікує, слово ранить. Вірус лихослів’я і як з ним боротися?» (Подільчик Г.П., Буба О.Я., Шибунька Н.І..), п’ятихвилинка «Чи знаєш ти свої права? Чи виконуєш ти свої обов’язки?».

Була проведена бесіда «Профілактика булінгу у шкільному середовищі» (соц.пед. Ковалик Л.С..)..

З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей організована робота з попередження дитячого травматизму, створено комісію з розслідування нещасних випадків, ведеться «Журнал реєстрації нещасних випадків, що трапились з учнями школи».

Аналіз роботи з попередження дитячого травматизму проводиться два рази на рік . З метою збереження життя та здоров’я учнів учителями-предметниками проводяться інструктажі з техніки безпеки під час проведення лабораторних та практичних робіт, записи про які відмічаються у спеціальних та класних журналах. Особлива увага збереження життя та здоров’я дітей приділяється на уроках фізкультури.

На сьогодні, в основі сучасної ідеології фізкультурно-оздоровчої та фізкультурно-спортивної діяльності є: здоровий спосіб життя; цілеспрямована рухова активність; формування моральної та матеріальної відповідальності кожної особистості за стан здоров’я і способу життя; спрямування системи фізичного виховання на конкретну дитину з урахуванням потреб, цінностей, природних здібностей та характеру діяльності.

Педагогічний колектив школи ознайомлений з результатами обстежень учнів, стан здоров’я кожної дитини враховується під час навантаження на уроках та в позаурочний час.

Дирекцією школи здійснюється систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог навчально-виховного процесу, видано відповідні накази по школі. У рамках тижня здоров’я проведено виховні години на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Здоров’я – запорука добробуту й щасливого життя», «Скільки коштує здоров’я», «Бережіть здоров’я з молоду», «Паління шкідлива і небезпечна звичка», «Наркотичні речовини, небезпека їх вживання», «Спорт у нашому житті», «Грип та його профілактика», «Здорове харчування. Режим дня», «Основні питання вакцинації».

На виконання методичних рекомендацій Міністерства освіти та науки України у школі проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Класними керівниками були проведені бесіди з правил дорожнього руху; батьківський лекторій «Навчання дітей правилам дорожнього руху»; конкурс малюнків «Дорожня азбука», бібліотечна виставка «Правила дорожнього руху. Обережно, діти на дорозі!», спортивні змагання «Правила дорожнього руху – гідні поваги»; оформлено куточок безпеки дорожнього руху; конкурс на кращий твір з теми «Безпечна дорога». Відповідно до плану роботи проводяться лекції щодо запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, ВІЛ-інфекції, СНІДу.

У вересні був проведений Всеукраїнський олімпійський тиждень «Олімпійський рух – зміцнення народів світу» (5-9 класи).

З метою формування екологічної культури учнів створено систему екологічної освіти та виховання. На базі школи проводяться різноманітні дидактичні ігри, екскурсії, організовано різні форми роботи із використанням спеціальних карток, малюнків, таблиць, книжок екологічного змісту. У школі учні набувають екологічних знань у процесі вивчення природознавства, біології, географії, хімії, фізики та інших дисциплін, а також у різних формах позакласної роботи, суспільно-корисної праці з охорони природи свого краю: упорядкування пришкільної території, догляд за зеленими насадженнями (на подвір’ї школи).

З метою формування знань і вмінь дослідницького характеру, спрямованого на розвиток інтелекту, творчої та ділової активності, життєвої позиції з питань екологічного виховання на базі школи проводяться конкурси екологічного спрямування. У школі під час проведення тижнів екології, Дня рослин, Дня тварин, Дня охорони навколишнього середовища були проведені бесіди та виховні години: «Де праця, там і розквіт», «Брати наші менші», «Чарівне моє довкілля», «Природа і ми», «Дива природи», «Знай, люби, бережи», «Сторінками Червоної книги України», «Охорона природи», «Альтернативна енергетика»; Освітньо–екологічний процес супроводжується і проведенням ряду акцій, зокрема: «Чисте довкілля», «Краса і затишок шкільної оселі», «Зелений паросток майбутнього», «День Землі», «День довкілля». Щороку проходить екологічна акція «Годівничка» (1-4 кл. – педагог-організатор Кульматицька Л.Ф.) учні 8 класу провели в 2-3 класах виховні години за темою: «Питання вакцінації»; класні керівники постійно проводять виховні бесіди щодо збереження природи, власного здоров’я, тощо; конкурси рефератів серед учнів 7-9 класів на тему «Моє село – без екологічних проблем», конкурс плакатів «Екологічно чисто та безпечно» (9 клас), «Віддаю свій голос на захист природи» (8 клас), конкурс малюнків «Природа і ми» (2-4 класи), «Екологічні знаки» (5-6 класи), конкурс виробів з побутових відходів, пошиття екосумок, конкурс творів на екологічну тематику. У школі під час проведення Дня Землі, Дня охорони навколишнього середовища були проведені різноманітні заходи: засідання у форматі круглого столу «Збережемо природу разом», бесіда «Матінка-Земля у небезпеці», виставка учнівських робіт з екологічних питань, захист дослідницьких проектів «Енергозбереження – вимога часу», «Зміни клімату: причини та наслідки».

Щоденно контролювався стан відвідування учнями занять, щомісяця проводилися рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів: „Урок”, «Ні!»запізненням». Систематично проводилася робота проти запізнення учнів до школи: бесіди з учнями, батьками.

Питання безпеки життєдіяльності, створення належних санітарно-гігієнічних умов та профілактика травматизму є одним із найважливіших у роботі навчального закладу. У навчальному закладі забезпечено безпечні та нешкідливі умови навчання, фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, режиму роботи, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів і вихованців.

В школі дана робота проводилась за наступними напрямками:

- створення безпечних умов праці та навчання;

- документальне оформлення роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності;

- систематичне навчання учнів та працівників навчального закладу безпеці праці та життєдіяльності;

- профілактика нещасних випадків;

- робота з учнями в позаурочний час (виховні години);

- інформаційно-агітаційна діяльність та просвітницька робота;

- робота з батьківською громадськістю;

- контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

Школа забезпечена інструкціями з техніки безпеки, охорони життя і здоров’я здобувачів освіти загального характеру у з предметів підвищеної небезпеки. Розроблені і затверджені в установленному порядку загальношкільні заходи і план роботи з профілактики дитячого травматизму. Кожним класним керівником розроблено комплект бесід із безпеки життєдіяльності для свого класу. Бесіди на навчальний рік було складено відповідно до поданих тем:

- Безпека в побуті (опіки, отруєння, безпека з вогнем, побутова хімія і т.д.).

- Безпека на ігрових, спортмайданчиках (рухливі ігри, спортінвентар).

- Безпека перебування в школі.

- Безпека перебування біля водоймищ.

- Дорожньо-транспортний травматизм.

- Пожежна безпека.

- Електротравматизм та його попередження.

- Безпека в надзвичайних ситуаціях.

- Безпека праці.

- Особиста гігієна та здоровий спосіб життя.

- Надання першої долікарської допомоги.

- Життя людини – найдорожча цінність (попередження суїцидальної поведінки дітей). Дані бесіди сплановано також у планах виховної роботи класних керівників. Перед канікулами проводиться комплексна бесіда з безпеки життєдіяльності. Класні керівники проводить цю бесіду в останній день перед канікулами.

На відповідних сторінках класного журналу, ведеться облік проведення бесід, інструктажів, заходів з безпеки життєдіяльності.. У школі проводиться системний і постійний контроль за проведенням зазначених бесід та інструктажів. З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед дітей, прищеплення навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах під час руху в школі був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі». З метою попередження травматизму невиробничого характеру класні керівники проводять практичні заняття, зустрічі з медичними працівниками. На батьківських зборах був повторений алгоритм дій у разі виникнення нещасних випадків з дітьми, підтримується зв’язок з батьками з питань профілактики дитячого побутового травматизму. У класних кімнатах та кабінеті основ здоров’я поновлені куточки з безпеки життєдіяльності учнів.

Значне місце у виховному процесі школи займає діяльність, спрямована на морально-правову освіту учнів. Робота щодо правового виховання учнів проводиться згідно з річним планом. З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді в школі працює рада профілактики правопорушень.

Значна увага приділяється колективній творчій діяльності школярів, що сприяє зайнятості в позаурочний час, і має на меті виховання в них соціальної активності, допомагає їм реалізувати себе, самоствердитися, правильно й корисно для себе організувати свій вільний час.

З метою задоволення потреб учнівської молоді щодо поліпшення здоров’я, фізичного та духовного розвитку в школі працюють гуртки та спортивні секції. Окрім цього, учні мають змогу зустрітися з лікарями – фахівцями, працівниками кримінальної поліції, прокуратури, переглянути науково – популярні, документальні, художні фільми, спрямовані на профілактику правопорушень та злочинів, збереження особистого життя – створено відеотеку, якою користуються класні керівники, учителі. В школі проведено Місячник правового виховання. Під час Місячника відбулися такі заходи:

- заходи до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом та солідарності з людьми інфікованими СНІДом;

- випуск тематичних газет, плакатів, стіннівок;

- захід «Протидія торгівлі людьми»;

- до Міжнародного дня інвалідів класні години «Дивіться на нас, як на рівних», уроки доброти та милосердя;

- слайд-проект «Добро і милосердя єднають серця»;

- Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини;

- на базі шкільної бібліотеки виставка літератури «Право і закон»;

- тематичні класні години: «Твої права та обов'язки». Конвенція ООН про права дитини;

- благодійні акції (допомога Українській армії та акція до дня Святого Миколая);

- заняття з елементами тренінгу: «Формування навичок здорового способу життя засобами програми «Рівний-рівному»;

- класні години «Здоровий спосіб життя – це модно!»;

- засідання батьківського всеобучу «Булінг в учнівському середовищі»;

- година спілкування «Конфлікти - причини виникнення та шляхи розв’язання»;

- виховна години «Ми проти насилля», «Толерантність – шлях до успіху»;

- перегляд відеоролику «Твори добро і воно повернеться до тебе»;

- консультації для вчителів щодо роботи з учнями,які відносяться до групи ризику;

- заняття з елементами тренінгу: «Вчимося бути толерантними», (6 кл.);

- бесіди з елементами тренінгу: «Мудра поведінка під час конфлікту»;

Протягом листопада-січня класними керівниками 1-9 класів проведені роз’яснювальні бесіди серед учнів, та їх батьків щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду та безпечного користування електричними та іншими нагрівальними приладами.

В рамках державної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», використовується один з основних напрямків формування особистісного «Я», допомога в самореалізації через роботу органу учнівського самоврядування.

У стінах рідної школи діти не тільки здобувають знання. Щоб допомогти учням повною мірою розкрити свій інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал, виховати їх громадянами, які мають активну життєву позицію, прагнуть взяти на себе відповідальність за суспільство, в якому вони живуть, підготувати їх до дійової участі в демократизації суспільства, в навчально-виховний процес було впроваджено систему учнівського самоврядування, провідними ідеями якої стали: організація пізнавальної, практичної, розвиваючої, соціальногромадської діяльності дітей та молоді; участь учнівської молоді у процесі виховання здорової, всебічно розвиненої особистості; захист прав та інтересів членів учнівського самоврядування; пріоритетність ігрових форм роботи з дітьми.

Вищим органом учнівського самоврядування є загальношкільні учнівські збори , що скликається раз на рік, на якій вирішуються найважливіші питання школи: приймається програма діяльності, обирається Учнівська рада, затверджується план роботи та аналізується діяльність членів ради.

Отже, слід зазначити, що проведена робота в школі в 2020-2021 навчальному році сприяла вихованню якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самого себе та знаходиться на належному рівні.

Виходячи із загальношкільної виховної проблеми школи, головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, зміцненню фізичного здоров’я дітей, розвитку творчих здібностей для задоволення морально-духовних запитів через участь у різноманітних конкурсно-ігрових програмах, святах, фестивалях, створенню сприятливого психологічного мікроклімату, створенню умов для задоволення соціальних проблем – залучення до активної творчої діяльності дітей всіх соціальних груп, їх оздоровлення та організація змістовного відпочинку під час канікул. У 2020-2021 н. р. слід продовжити працювати над вдосконаленням соціальної та творчої активності учнів, самовихованням та самореалізацією учасників виховного процесу, здійсненням послідовності, наступності та єдності навчання й виховання.


Заходи щодо попередження та профілактики злочинів в учнівському середовищі

Відповідно до річного плану роботи школи на 2021/2022навчальний рік проаналізована робота з попередження та профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу серед учнів школи. Розроблено і проведено організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та бездоглядності серед неповнолітніх. Узято на контроль питання:

-максимального охоплення дітей шкільного віку загальною середньою освітою;

-відвідування учнями школи навчальних занять;

-залучення учнів до занять у гуртках у позаурочний час;

-виконання заходів річного плану роботи школи щодо попередження правопорушень і злочинності.

У школі розроблено систему роботи з профілактики правопорушень і злочинів серед учнів, яка охоплює такі напрямки:

- соціально-педагогічна робота

- правове навчання і виховання;

- профілактика наркоманії, алкоголізму і СНІДу.

Для подальшої правової освіти учнівської молоді навчальним закладом визначені шляхи її реалізації, розроблені заходи для вирішення конкретних завдань правового виховання, до яких віднесено:

- формування у кожного учня системи знань із питань основ держави і права та відповідних компетенцій, розвиток інтересів учнів до цієї галузі знань;

- формування потреби активно захищати у встановленому законом порядку свої права та законні інтереси, а також права та законні інтереси інших осіб;

- формування поваги до держави.

У зв’язку з підвищенням рівня злочинності серед дітей та підлітків, збільшенням кількості дітей, які займаються бродяжництвом, вживають алкоголь, наркотичні речовини, тютюн, зазнають насильства в сім’ї першочерговим завданням школи є максимальне посилення контролю за дітьми з девіантною поведінкою, за неблагополучними сім’ями та батьками, які мало приділяють уваги вихованню та навчанню своїх дітей.

У ході перевірки проаналізовано плани виховної роботи класних керівників, їх індивідуальну виховну роботу з учнями, а також роботу з неблагополучними сім’ями, проведення заходів по зміцненню моральності учнів. Проаналізовано рівень участі учнів у гуртках, роботу класних керівників щодо залучення учнів до гуртків; роботу з батьками сімей СЖО.

Педагогом-організатором встановлено чіткий контроль за обліком дітей шкільного віку у мікрорайоні школи. Для вивчення умов проживання та виховання школярів удома, виявлення сімей, де існує загроза життю і здоров’ю неповнолітніх, проведено громадський огляд умов проживання дітей. За його підсумками складено соціальний паспорт школи, який нараховує 3 сім’ї СЖО, в яких виховується 3 учні, 5 малозабезпечених сімей. Класні керівники ведуть чіткий контроль за станом відвідування учнями занять. Записи здійснюють у відповідному журналі черговим вчителем. Налагоджено роботу з батьками щодо своєчасного інформування адміністрацією школи про причини відсутності школярів. Двічі на рік питання відвідування учнями школи заслухано на засіданнях при заступникові директора з навчально-виховної роботи та на нарадах при директорові.

На виконання Заходів щодо правової освіти, профілактики злочинних проявів в учнівському середовищі у школі проведено місячник правової освіти, профілактичні операції «Діти вулиці» з метою перевірки стану виконання вимог Закону України «Про освіту» в частинах здобуття молоддю загальної середньої освіти та охорони безпеки життєдіяльності усіх учасників навчально-виховного процесу. Заслухано звіти й інформації з означених питань на нараді при директорові, проведено засідання шкільної Ради профілактики.

Для організації цікавого та змістовного дозвілля дітей у школі працює мережа гуртків, яка налічує 4 гуртки. Із них: краєзнавчо-пошуковий – 1 ; художньо-естетичний – 1 ; національно-патріотичний – 1 ; технічний – 1 . Заняттями в гуртках охоплено 48 учнів, що становить 49%..

Заслуговують на увагу виховні години «Основні аспекти правового виховання» (8 клас, класний керівникФедевич І.Д..) «Правове виховання неповнолітніх» (7 клас, класний керівник Курант М.Р.) «Види відповідальності» (6 клас, класний керівник Крив’як Г.С..) «Феміда правосуддя» (9 клас, класний керівникФедевич Г.П..) , «Закон і порядок» (5 клас, класний керівник Чопко М.С..)

Традиційним стало проведення у школі Тижня правових знань. У 2020/2021 навчальному році Тиждень проведено у грудні за окремим планом. У рамках Тижня відбулись години спілкування «Закон і ми», конкурс малюнків «Професія – юрист», «Я і мої права», організовано постійно діючу виставку літератури «Цивільні права неповнолітніх та їх цивільно-правова відповідальність», «Хто такий юрист в умовах сьогодення», а також проведено анкетування «Мої права у сім’ї». В анкетуванні брали участь учні 5-9 класів . За результатами анкетування 20 % мають право на врахування батьками їхньої думки при розв’язуванні питань, які стосуються життя дітей; 10 % дітей вважають, що мають право на невтручання членів родини в їх особисте життя; 35 % учнів мають право на висловлювання в сім’ї власних поглядів.

На виховних годинах, хвилинах спілкування проведено бесіди «Що таке ВІЛ/СНІД?» , «СНІД сьогодні», «Шляхи зараження СНІДом», «Твоє майбутнє в твоїх руках» (класні керівникиФедевич Г.П., Крив’як Г.С..); години спілкування «Дітям про СНІД від лікаря Неболить» (класні керівники Курант М.Р., Чопко М.С.); усні журнали «Як зупинити СНІД?», «Вплив вірусу на організм людини»(класний керівникФедевич І.Д..); диспути «Як навчатися, коли в класі ВІЛ/інфікована дитина; ток-шоу «СНІД: вчора, сьогодні, завтра» (педагог-організатор), тестування та анкетування «Що ти знаєш про СНІД?», «Шкідливі звички» (вчитель основ здоров,я).

Важливу роль у запобіганні і подоланні відхилень у поведінці дітей і підлітків відіграє шкільна Рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх, на засіданнях розглянуто поведінку, успішність учнів школи, стан відвідування конкретного класу.

В школі вивчалось питання про роботу з використання державної символіки України. Відповідно до Закону України «Про освіту» та «Комплексної програми боротьби зі злочиннісю та правопорушеннями серед учнівської молоді» проводилась робота щодо запобігання правопорушень серед учнів школи.


Профорієнтаційна робота


Одним із напрямів роботи класних керівників 8-9 класів та вчителів-предметників є профорієнтаційна робота з учнями старших класів. В ході виховної роботи в школі було проведено:

  • класні та виховні годині щодо профорієнтації учнів;

  • виховний захід «Конкурс знавців професії»;

  • тематичну літературну виставку «Я і моя майбутня професія».

  • круглий стіл «Яку я обираю професію».

  • кввест «Ярмарок професій»

У 2020/2021 навчальному році класними ккерівниками проводились такі заходи:

Бесіди для учнів 1-4 класів,

«Яким я бачу своє майбутнє»,

Конкурс малюнків «Вгадай професію»

Тренінг «Вибір професії або задача з багатьма невідомими»

Практичні заняття для учнів 5-9 класів, «Визначення інтересів; «Визначення критеріїв вибору професії».

Старшокласників школи відвідували випускники школи, представники вищих навчальних закладів з лекціями про свої навчальні заклади.



Охорона праці

Робота педагогічного колективу школи з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (26.12.2017  № 1669).

Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

На початок 2021/2022 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл на експлуатацію харчоблоку.

На засіданні педагогічної ради (протокол № 1 від 30.08.2021 року) затверджено річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено заходи з охорони праці. Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці.

У школі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників школи.

Організація роботи з охорони праці контролюється директором школи. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до інструкції та листа МОН України «Про вивчення правил охорони праці працівниками освіти»; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями; систематичний контроль за проведенням різного роду інструктажів; контроль за розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки; організацію роботи комісії для оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю; контроль за виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці». У школі створена й постійно діє комісія з питань охорони праці та з трудових спорів. Така система контролю адміністрації школи у співпраці з профспілковим комітетом дає можливість цілеспрямовано вирішувати питання безпеки й життєдіяльності колективу.

Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією школи й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.

До уваги було взято: пропозиції працівників, аналіз стану робочих місць, стан виробничого травматизму, професійних захворювань. Крім того, було розроблено актуальні заходи щодо поліпшення безпеки умов праці на робочих місцях.

Питання охорони праці обговорювалися на засіданні педради, нарадах при директорові.

Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників, учнів школи в кабінетах фізики, інформатики, хімії, майстерні, спортзалі передбачено проведення інструктажів – вступного та перед початком лабораторних і практичних робіт. У цих кабінетах на видному місці є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці. Закуплені вогнегасникиі розташовані в доступних місцях по школі.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах.

Формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів – це основний напрям роботи школи. З цією метою в школі з 1-го по 9ий класи вивчаються Правила дорожнього руху, проводяться місячники безпеки руху,цивільного захисту. Успішним є поєднання роботи з охорони життя й здоров’я з проведенням занять із цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, відпрацюванням елементів евакуації учнів зі школи. Випускаються плакати на різні теми («Куріння та наше здоров’я», «Світ проти СНІДу», «Наш організм і наркотики», «Як захиститись від коронавірусу» та ін.). Розроблено інструктажі з техніки безпеки та охорони життя для учнів під час канікул і святкових днів. Класними керівниками проводяться бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності.

Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі школи. Закуповуються необхідні миючи засоби для дотримання належного санітарно-гігієнічного стану школи.

Але поряд з тим простежуються і недоліки у роботі з даного питання, а саме:

  • не всі учителі систематично чергують у коридорах під час освітнього процесу;

  • не в усіх навчальних кабінетах є аптечки;

  • не в повній мірі виконуються ті норми, що потребують постійного фінансування (забезпечення працівників спецодягом та ЗІЗ, закупівля миючих засобів, засобів гігієни тощо).

У наступному 2021/2022 навчальному році слід направити зусилля педагогічного колективу та адміністрації школи на усунення зазначених недоліків.


Безпека життєдіяльності учнів

Упродовж 2021/2022 навчального року однією з задач роботи школи була робота з охорони життя та здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму.

Робота з питань запобігання дитячого травматизму в школі здійснювалася у відповідності до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України, «Про охорону дитинства», Указу Президента України від 20.11.2007 № 1121 «Про невідкладні заходи із забезпечення дорожнього руху», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 (назва із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616, листів Міністерства освіти і науки України від26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання Методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах» та інших нормативно-правових документів.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму у навчальному закладі за 2020/2021 навчальний рік. За результатами аналізу з'ясовано, що систему роботи педагогічного колективу школи з попередження дитячого травматизму складають:

планування та проведення профілактичних бесід з усіх видів дитячого травматизму класними керівниками з відповідною їх фіксацією в класних журналах та учнівських щоденниках;

проведення вступного інструктажу учнів на початку навчального року;

проведення первинних (вересень, грудень) та цільових інструктажів учнів у разі необхідності;

організація позакласних виховних заходів з попередження дитячого травматизму;

профілактична робота з батьками щодо попередження дитячого травматизму у побуті;

призначення відповідальних за безпеку дітей під час навчально-виховного процесу та проведення позакласних заходів;

розгляд та аналіз питань попередження дитячого травматизму на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників, нарад при заступнику директора по виховній роботі;

контрольно-аналітична діяльність адміністрації щодо роботи педагогічного колективу з попередження дитячого травматизму.


Цивільний захист та охорона праці

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2021/2022 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2021-2022 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів (вихованців) та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсівОснови здоров‘я у 1-9-х класах;.

Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у школі Дня цивільного захисту.



Охоплення учнів гарячим харчуванням

Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей була робота з організації їхнього харчування.

У школі було організовано повноцінне та якісне харчування учнів:

Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно.

Загальна кількість дітей, що отримуювали гаряче харчування в шкільній їдальні становить 15 учнів.

Шкільна їдальня має достатню кількість столового посуду та кухонного інвентарю, забезпечено проточною холодною та гарячою водою. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами, які свідчать про їхні походження та якість (накладні, сертифікати відповідності).

Кухар їдальні Озимко М.М.обізнана з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).

Відповідно до діючих вимог заповнювався журнал бракеражу сирої та готової продукції. У журналі сирої продукції вказувався кінцевий термін..

З метою покращення умов для організації харчування учнів у їдальні проведений поточний ремонт.



Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Відповідно до соціального паспорту на кінець 2020/2021 навчального року у школі навчалися:

  • дітей, позбавлених батьківського піклування –0

  • дітей з багатодітних родин –22

  • дітей з малозабезпечених родин – 12

  • дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 0

  • діти батьків загиблих під час виконанняслужбовихобов’язків– 0

  • діти учасників віськових дій -3

  • дітей-інвалідів – 0

  • діти напівсироти - 0

У школі систематизовано роботу з соціального захисту неповнолітніх. Протягом навчального року вчителями тричі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей із пільгових категорій у вересні ,січні та травні, складено акти обстеження.

Усі діти з малозабезпечених родин та учасників АТО були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням


Робота бібліотеки


Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом духовного багатства кожної людини є книга. Як не можна уявити собі навчального закладу без книги, так не можна уявити його без бібліотеки. Робота шкільної бібліотеки проводиться відповідно до плану роботи школи, у тісному контакті з педагогічним колективом. План роботи бібліотеки затверджується щорічно на засіданні педагогічної ради.

Широкою популярністю у читачів користуються книжкові виставки.

При організації книжкових виставок враховуються вікові особливості читачів. Для дітей молодшого шкільного віку виставки готуються яскраві, художньо оформлені, з коротким простим та цікавим текстом («Україна казку мудру хоче розказати тобі», «У світі улюблених казок», «Українські народні казки»).

Учням молодших класів бібліотека допомагає знайти додаткові матеріали про народні звичаї, народну мудрість, старшокласникам – у написанні рефератів, правильному оформленні бібліографічних списків використаних книг.

Для формування інформаційної культури учнів 5-9-х класів передбачено програми з української мови та літератури, зарубіжної літератури, історії, правознавства,

Одним з найважливіших завдань роботи бібліотеки було якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. На початок навчального року учні були забезпечені підручниками на 92 %, але завдяки перерозподілу підручників між бібліотеками району та школи навчальний процес був забезпечений на 100%.

Фонд бібліотеки на 2019- 2020 н р. складає 2689 книг, брошур, журналів, зокрема підручників 1343 примірників, з них для 1-4 класів 623 примірників, для учнів 5 - 9 кл - 720 примірники .

В бібліотечному фонді є достатньо дитячої літератури. Із 90 учнів школи активними читачами було 42 учні.

У цьому році в бібліотеці сплановано провести ряд тематичних виставок, Тиждень книги, « Книжкову лікарню » , збір матеріалів « Моя улюблена книга » оформлено тематичні полиці: «День Гідності та Свободи», «Україна соборна», «Українські письменники дітям», « Чарівний світ казки», «Пам,яті героїв присвячується». Таким чином, робота шкільної бібліотеки була спрямована на виховання гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої до свого громадського обов’язку, відкритої до інтелектуального і творчого розвитку кожного учня.


Матеріально-технічне забезпечення

Протягом останніх років приділялося багато уваги створенню сприятливих санітарно-гігієнічних умов навчання і праці. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини, батьків та учнів приміщення та територія школи підтримувалася в належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізнялася чистотою та охайністю. Своєчасно проводилия поточні ремонти.

З метою підготовки до 2021/2022 навчального року за рахунок виділених РВО коштів у приміщенні школи було проведено косметичний ремонт їдальні, спортивного майданчика, коридорів та сходів, ремонт кабінету першого класу.: ремонт стін, заміна підлоги на першому поверсі.



ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ ШКОЛИ

У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Діяльність педагогічного колективу школи у 2021/2022 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:

  • Продовжити впровадження в освітньому середовищі школи Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну освіту», Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2015 № 872 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах» (зі змінами), розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.02.2016 № 988-р «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року» наказів Міністерства освіти і науки України «Про організаційні питання щодо запровадження Концепції Нової Української школи у загальноосвітніх закладах І ступеня», наказу Міністерства освіти і науки України від 21.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 № 184/28314, наказу МОН України від 24.04.2017 № 635 «Про внесення змін до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах»; листа МОН України від 26.06.2019 № 1/9-409 «Щодо організації інклюзивного навчання у закладах освіти»;

  • Забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей шкільного віку мікрорайону школи;

  • Забезпечити у 2021/2022 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 1-4-х класів школи;

  • Організувати інклюзивне навчання дітей з особливими потребами;

  • Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитино-центризму (орієнтація на потреби учня);

  • Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності. Серед ключових компетентностей – володіння державною мовою, математична, загальнокультурна й екологічна компетентності, підприємливість та іноваційність, економічна компетентність. Випускник школи повинен критично та системно мислити, проявляти ініціативу і творчість, вміння оцінювати ризики, приймати рішення, розвязувати проблеми;

  • Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;

  • Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);

  • Створити належні умови освітнього процесу в школі, забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину в умовах поширення корона вірусної інфекції COVID – 19;

  • Удосконалювати навчально-матеріальної бази школи, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання;

  • Сприяти збереженню мережі класів та контингенту учнів школи, особливо при переході з початкової до базової основної школи.




ЗАВДАННЯ ШКОЛИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК


Спрямувати зусилля на реалізацію навчально- методичної теми:

« ». Удосконалення форм та методів навчання та виховання учнів, спрямованих на розвиток особистості школяра

З цією метою:

  • Забезпечити якісну роботу методичної ради, методичних об’єднань та творчих груп школи.

  • Сприяти впровадженню в практику роботи школи сучасних освітніх технологій, передового педагогічного досвіду вчителів школи, міста, області, держави.

  • Проводити системний, цілеспрямований моніторинг усіх напрямків освітнього процесу школи.

  • Підвищити особисту відповідальність кожного члена педагогічного колектива за якість та результативність роботи.

  • Продовжити роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).

  • Забезпечити виконання плану проходження вчителями школи курсів підвищення кваліфікації на 2021/2022 навчальний рік.

  • У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2020/2021 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 №930 зі змінами.

  • Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, тощо.

  • Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя.

  • Забезпечити соціальний захист учнів та працівників школи.

  • Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами школи.

  • Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських якостей.

  • Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.

  • Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності:працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.

  • Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.

  • Продовжити зміцнювати та вдосконалювати навчально-матеріальну базу школи, залучивши як бюджетні так і позабюджетні кошти.































Розділ ІІ. Створення оптимальних умов для забезпечення права громадян

на здобуття повної загальної середньої освіти

1. Створення оптимальних умов для забезпечення права громадян

на здобуття повної загальної середньої освіти

з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

Створення оптимальних умов щодо організованого початку навчального року

1.

Організувати ознайомлення та вивчення нормативних документів та розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, відділу освіти Купянської міської ради про підготовку та організований початок 2020/2021навчального року.

Серпень

2020

ЗДНВР


2.

Забезпечити організацію освітнього процесу за затвердженим в установленому порядку річним навчальним планом на 2020/2021навчальний рік.

Упродовж 2020/2021 навчального року

Адміністрація


3.

Сформувати оптимальну мережу закладу на 2020/2021 навчальний рік з урахуванням освітніх потреб населення та норм наповнюваності в класах.

Серпень

2020

Адміністрація.


4.

Забезпечити організований набір учнів до 1-го класу.

До 01.09.2020

ЗДНВР.


5.

Затвердити шкільну мережу та контингент учнів на 2020/2021 навчальний рік.

До 01.09.2020

Директор


6.

Скласти та здати статистичні звіти за формами ЗНЗ-1, 77-РВК.

До 05.09.2020

Адміністрація.


7.

Забезпечити комплектування закладу освіти педагогічними кадрами.

До 01.09.2020

Директор.


8.

Розподілити, погодити з профспілковим комітетом та затвердити тижневе навантаження педагогічних працівників на 2020/2021навчальний рік.

До 01.09.2020

Директор Голова профспілки


9.

Узгодити розклад занять на 2020/2021 навчальний з Держпродспоживслужбою

До 01.09.2020

Директор


10.

Скласти та затвердити розклад предметів варіативної складової робочого навчального плану.

До 01.09.2020

Адміністрація


11.

Забезпечити нормативне збереження та ведення особових справ учнів по класах.

Упродовж 2020/2021 навчального року

Класні керівники


12.

Забезпечити нормативне збереження класних журналів,

Упродовж 2020/2021 навчального року

Адміністрація


13.

Забезпечити нормативність ведення класних журналів,

Упродовж 2020/2021 навчального року

Адміністрація.


14.

Провести інструктивно-методичну нараду педагогічних працівників щодо ведення ділової документації.

31.08.2020

Керівники ШМО


15.

Провести шкільний огляд навчальних кабінетів щодо підготовки до нового навчального року.

05.08.2020

Адміністрація


17.

Забезпечити участь вчителів в серпневій конференції педагогічних працівників

28.08.2020

Адміністрація


18.

Організувати роботу щодо вивчення педагогічними працівниками рекомендацій інструктивно-методичних листів Міністерства освіти і науки України про особливості викладання базових навчальних дисциплін у 2020/2021навчальному році.

До 01.09.2020

Керівники ШМО


19.

Провести урочисті святкування Дня знань

01.09.2020

Педагог-організатор


20.

Провести перший тематичний урок.

01.09.2020

Класні керівники


21.

Забезпечити проведення медичних оглядів працівників та учнів закладу до початку навчального року.

До 01.09.2020

Сестра медична


22.

Вжити невідкладних заходів для оперативної доставки підручників, посібників та іншої навчальної літератури, передбаченої в переліку Міністерства освіти і науки України на 2020/2021 навчальний рік, організованого їх розподілу серед учнів.

Серпень-вересень 2020 року

бібліотекар.


23.

Затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладу на 2020/2021 навчальний рік.

До 01.09.2020

директор


24.

Вжити невідкладних заходів для оперативної доставки підручників, посібників та іншої навчальної літератури, навчального обладнання для забезпечення реалізації Концепції Нової української школи

До 01.09.2020

бібліотекар





2.ЗАХОДИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

(КОНЦЕПЦІЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ (НУШ)

(постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти»)

п/п

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

Оновити на сайті школи інформацію про впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти у 1-3-х класах (НУШ)

серпень


Блащенко О.П.



2

Опрацювати на засіданні шкільного МО вчителів початкових класів:

-      Державний стандарт початкової освіти;

-      Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи;

-      Наказ МОН України від 21.03.2018 №268 «Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-3-х класів закладів загальної середньої освіти»;

- Наказ МОН України від 20.04.2018 №407 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня»

 

 серпень-

вересень

вересень

 листопад

 серпень

 

 

Шевченко С.М.






3.

Опрацювати базові навчальні програми для початкової школи

серпень

Вчителі початкових класів


4

Забезпечити учнів початкових класів підручниками, іншим навчальним приладдям (Відповідно до вимог НУШ)

серпень

Адміністрація школи


5

Здійснювати обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів початкових класів

1 раз на рік

БЦРЛ


6

Забезпечувати учнів початкових класів харчуванням

постійно

Адміністрація школи


7

Забезпечити умови навчання дітей з особливими освітніми потребами у школі (інклюзивне навчання)

упродовж року

Адміністрація школи


8

Забезпечити виконання законодавства з питань захисту прав дітей

постійно

Блащенко О.П.


9

Створювати сприятливі умови для інтелектуального, духовного, естетичного та фізичного розвитку учнів початкових класів

постійно

Учителі початкових класів, адміністрація школи


10

Посилити роботу по виявленню та підтримці обдарованих та здібних учнів початкових класів.

постійно

Адміністрація школи 







11

Спрямувати роботу школи І ступеню на виконання нового Державного стандарту початкової загальної освіти

Протягом року

Адміністрація школи


12

Здійснювати контроль за виконанням нового Державного стандарту початкової загальної освіти

Протягом року

Адміністрація школи




3. ЗАХОДИ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ БАЗОВОЇ І ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

(постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1392

«Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти»)

п/п

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний

Відмітка про виконання

1

Оновити на сайті школи інформацію про впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти

серпень

Блащенко О.П.



2

Опрацювати на засіданні шкільних методичних обєднань:

-      Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти

-       Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9-х класів з навчальних дисциплін;

-      Наказ МОН України від 20.04.2018 №405 «Про затвердження Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня»


 

 серпень


 

Шевченко О.А.

Шевченко С.М.






3.

Опрацювати базові навчальні програми для 5-9-х класів

Серпень

Вчителі-предметники


5

Забезпечити учнів 5-9-их класів підручниками

серпень

Череушенко Л.Я.


6

Здійснювати обов’язковий медичний профілактичний огляд учнів 5-9-х класів

1 раз на рік

БЦРЛ


7

Забезпечувати учнів 5-9-х класів харчуванням

постійно

Адміністрація школи


8

Опрацювати методичні рекомендації щодо організації навчання дітей з обмеженими фізичними можливостями на засіданні ШМО.

серпень

Запорожець Н.В.


9

Забезпечити виконання законодавства з питань захисту прав дітей

постійно

Блащенко О.П.


10

Створювати сприятливі умови для інтелектуального, духовного, естетичного та фізичного розвитку учнів

постійно

Учителі, адміністрація школи


11

Посилити роботу по виявленню та підтримці обдарованих та здібних учнів

постійно

Адміністрація школи 


12

Спрямувати роботу школи ІІ ступеня на виконання нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти

протягом року

Адміністрація школи








Розділ ІІІ. Охорона безпеки життєдіяльності

1. Профілактична робота із запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів школи.

Охорона життя та здоров`я учасників освітнього процесу: профілактика захворювань,

організація медичних послуг

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Термін

Вихід

Відмітка про виконанння

1.

Здійснення роботи щодо систематичного доведення до працівників школи та роз‘яснення нових нормативно-правових документів з питань охорони життя і здоров‘я учнів та вихованців, запобігання усім видам дитячого травматизму

Шевченко О.А.

Упродовж навчального року

Інформаціі, накази


2.

Співпраця з сімейним лікарем

Волчастий Б.Я.

Упродовж навчального року

Аналітич

на інформація


3.

Здійснення перевірки:

- раціонального розміщення навчального обладнання, технічних засобів навчання відповідно до вимог безпеки праці;

- готовності закладу освіти до нового навчального року щодо створення безпечних умов навчання в кабінетах фізики, хімії, інформатики, біології, спортивних залах, шкільних майстернях;

- опору ізоляції та захисного заземлення.

Шевченко О.А.

Серпень

Акт


4.

Організація проходження медичних оглядів працівників навчального закладу

Шевченко О.А.

Упродовж навчального року

Наказ


5.

Організація роботи щодо проведення поглиблених профілактичних медичних оглядів учнів школи

Радзіховсь

ка Л.П..

Вересень

Наказ


6.

Здійснення контролю за додержанням нормативності ведення у навчальному закладі «Журналу реєстрації нещасних випадків, що сталися з вихованцями, учнями, студентами, курсантами, слухачами, аспірантами» у 2018/2019 навчальному році

Шевченко С.М.

Вересень-грудень

Журнали реєстрації


7.

Здійснення контролю за організацією навчання учня інклюзивного класу

Шевченко С.М.

Упродовж навчального року

Накази, звіти


8.

Проведення єдиного уроку з безпеки життєдіяльності (останній тиждень перед осінніми канікулами).

Класні керівники

До 23.10.2020

Інформація

Журнали


9.

Узагальнення інформації про стан організації інклюзивного навчання для учнів школи у 2020/2021 навчальному році

Близнюк В.К.

Листопад

Інформація


10.

Узагальнення інформації про соціальний паспорт дітей шкільного віку, які навчаються у школі у 2020/2021 навчальному році (при наявності змін)

Шевченко С.М.

До 05.11.

Інформація


11.

Проведення єдиного уроку з безпеки життєдіяльності (останній тиждень перед зимовими канікулами)

Класні керівники

До 24.12.

Інформація

Журнали


12.

Проведення заходів щодо доукомплектування закладу освіти засобами пожежегасіння

Шевченко О.А.

Упродовж навчального року

Звіт


13.

Проведенням тематичних виховних заходів із запобігання всім видам дитячого травматизму напередодні свят, канікул тощо

Класні керівники

Упродовж навчального року

Накази, заходи


14.

Проведення інструктажів з учнями перед екскурсіями, під час роботи на пришкільній ділянці, під час лабораторних та практичних робіт, тощо

Класні керівники, вчителі-предметни

ки

Упродовж навчального року

Журнали


15.

Підготовка щоквартальних звітів про нещасні випадки, які сталися з учнями закладу освіти, заслуховування даного питання на нарадах при з директорові

Шевченко С.М.

Щокварталь

но до 30 числа

Звіти,

протоколи нарад


16.

Організація роботи щодо проведення профілактичних медичних оглядів учнів школи на початку ІІ семестру 2020/2021 навчального року.

Орлюк Г.В.

11-15.01.

Наказ, інформація


17.

Складання плану дій щодо оволодіння учнями школи правилами дорожнього руху на 2021 рік

Блащенко О.П..

З 24.01

План дій


18.

Проведення єдиного уроку з безпеки життєдіяльності (останній тиждень перед весняними канікулами)

Класні керівники

19.03.

Інформація


19.

Проведення Дня цивільного захисту у навчальному закладі

Шевченко С.М.

До 23.04

Накази


20.

Проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності (останній тиждень навчального року)

Класні керівники

Травень

Інформація Журнали


21.

Підготовка та проведення місячника "Безпека Дорожнього руху"

Клітченко Г.І., Блащенко О.П., Зарубенко О.В.

Вересень

травень


План проведен

ня




2. Охорона праці і пожежна безпека

зп

Завдання і зміст роботи

Терміни

виконання

Відповідалні

за виконання

Хто здійснює

контроль, форми підведення підсумків

Відмітка про

виконання

1.

Забезпечити готовність усіх шкільних приміщень до початку нового навчального року у відповідності з санітарними нормами

До 01.09.

завкабінетом

Шевченко О.А.

Наказ


2.

Підписати акти на дозвіл проведення навчальних занять у кабінетах фізики, хімії, біології, шкільних майстернях, спортзалі, на спортивних майданчиках

Серпень

завідуючі кабінетами

Шевченко О.А..

Акти


3.

Підписати акт прийняття школи до нового навчального року

Серпень

Шевченко О.А.

Комісія ВО


4.

Видати наказ про організацію роботи з охорони праці

Вересень

Шевченко С.М..


Шевченко О.А.

Наказ


5.

Виконати поточний ремонт класних кімнат, харчоблоку, шкільних майстерень, спортзалів

Травень -

липень

Шевченко О.А.

Комісія ВО


6.

Відкоригувати правила внутрішнього трудового розпорядку

Вересень

Шевченко С.М.

Шевченко О.А.


7.

Установити шкільне обладнання у відповідності з санітарно-гігієнічними нормами

Серпень

Кириченко Т.І.

Шевченко О.А.


8.

Перевірити стан освітлення, остекління вікон, забезпечити безпеку їх відкривання

Серпень

Кириченко Т.І.

Шевченко О.А.


9.

Призначити відповідальних за організацію роботи з охорони праці та визначити їх посадові обовязки

Вересень

Шевченко О.А..

Шевченко О.А.

Наказ


10. З метою забезпечення виконання Положення про організацію охорони праці в навчально-виховних закладах (нак. Міносвіти України від 30.11.93р. №429) проводити:


- інструктаж для всіх працівників школи з охорони праці та пожежної безпеки;

- вести журнал обліку інструктажу персоналу;

- комісіям перевірити всі механізми в шкільних майстернях в кабінетах;

- у поурочних планах при виконанні практичних і лабораторних робіт передбачити інструктаж з техніки безпеки.

У шкільних майстернях, кабінетах хімії, фізики, біології, інформатики, спортивних залах вести журнал інструктажу;

- вести журнали обліку інструктажу учнів у спортивному залі, навчальних майстернях, кабінетах фізики, хімії у відповідності з п.60 Положення (нак.№429 дод.2)

Згідно графіка


Постійно

До 28.08.2020

Постійно




Постійно


Шевченко С.М.

.








Вчителі-предметники




Вчителі-предметники

Шевченко О.А.





11. У відповідності з пунктом 11 Положення про навчальні майстерні загальноосвітнього навчально-виховного закладу, затвердженого наказом міністра освіти України від 16.06.94р.№ 184


- чітко дотримуватися інструкції з охорони праці в навчальних майстернях.

- дотримуватися інструкції з охорони праці для учнів у кабінеті інформатики у відповідності з п.61, 85 Положення (наказ № 429)

Постійно



Постійно

Вчителі



Вчителі

Шевченко О.А.


12.

Заслухати питання про дотримання техніки безпеки на профспілкових зборах

Лютий

Шевченко С.М..


Шевченко О.А.

протокол


13.

Створити добровільну пожежну групу вчителів

Вересень

Шевченко С.М.

Шевченко О.А.


14.

Створити папку матеріалів з пожежної безпеки

Вересень

Клітченко Г.І.

Шевченко О.А.


15.

Обновити куточок з протипожежної безпеки

Вересень

Блащенко О.П.

Шевченко О.А.


16.

Перевірити стан електропроводки в школі

Серпень

Шевченко О.А..

КК


17.

Під час проведення загальношкільних заходів у спортивному та актовому залах (дискотек, новорічних свят) проводити перевірку протипожежного стану

Постійно

Кириченко Т.І.

Шевченко О.А.

КК


18.

Два рази за семестр перевіряти протипожежну безпеку. Перевіряти справність протипожежного інвентаря та перезарядку вогнегасників. Провести розяснення правил користування вогнегасниками

Два рази за семестр

Кириченко Т.І.


Шевченко О.А.

КК


19.

Встановити порядок прибирання шкільних приміщень

Вересень

Шевченко О.А.

Шевченко О.А.



20.

Відповідно до тематики проводити з учнями 1-9 класів бесіди і практичні заняття з попередження всіх видів дитячого травматизму

Упродовж року

Класні керівники

Шевченко О.А.



20.

У класах провести бесіди про шкідливість:

- алкоголю та куріння;

- важкі наслідки наркоманії та токсикоманії;

- режим роботи та відпочинку;

- чистота-запорука здоровя;

- бережливе ставлення до електроенергії в школі та вдома


Вересень

Жовтень


Грудень

Лютий

Березень


Шк. медсестра



Кл. керівники


Шевченко О.А.


21.

Проконтролювати підготовку школи до роботи в зимових умовах

Жовтень

Кириченко Т.І.

Шевченко О.А.


22.

Видати наказ про попередження усіх видів дитячого травматизму

Грудень

Травень

Шевченко С.М.

Шевченко О.А.


23.

Перевірити захисне заземлення і опору ізоляції електромережі

Червень

Кириченко Т.І.

Акт


24.

Скласти графік відпусток співробітників школи

Січень

Клітченко Г.І.

Шевченко О.А.



25.

Випробувати систему опалення й одержати відповідний акт в теплових мережах

Травень

Кириченко Т.І.

Шевченко О.А.

Акт



3. Охорона прав і соціальний захист дітей пільгових категорій

Термін

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Вихід

Відмітка про виконання

Упродовж року

1.

Систематичне доведення та роз‘яснення нових нормативно-правових документів з питань охорони прав та соціального захисту дітей пільгових категорій

Блащенко О.П.

Класні

керівники

Інформація


Вересень, січень,

за потребою

2.

Своєчасне виявлення і постановка на облік дітей, які потребують соціальної підтримки

Блащенко О.П.

Класні

керівники

Інформація


Упродовж року

3.

Сприяння поліпшенню умов життя і виховання дітей, які потребують соціального захисту:

- діяльність щодо забезпечення дітей, які заходяться під опікою(піклуванням) шкільною формою, одягом та взуттям;

- діяльність щодо надання дітям-сиротам і дітям, які позбавлені батьківського піклування, одноразової матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством;

- організація участі дітей пільгового контингенту у районних, благодійних заходах, акціях, святах


Блащенко О.П.

Класні

керівники

Інформація


Упродовж року

4.

Взаємодія з правоохоронними органами з питань охорони дитинства

Шевченко С.М.

Інформація


Щоквартально

5.

Поновлення інформаційних даних про дітей пільгових категорій

Блащенко О.П.

Інформація


Один раз на семестр

6.

Обговорення на -нарадах при директорові питань щодо основних напрямків роботи з соціального захисту дітей.

Блащенко О.П.

Інформація


4. Заходи щодо забезпечення вимог з організації харчування учнів


з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Термін

Вихід

Відмітка

про виконан=ня

1.

Оформлення інформаційний куточок для батьків та учнів щодо організації харчування дітей

Блащенко О.П.

Серпень

Куточок


2.

Проведення роз’яснювальну роботу з учнями, батьками, вчителями про порядок організації харчування

Класні керівники

1-9-х класів

Вересень, постійно

Інформація


3.

Складання та оновлення списків дітей, які потребують безкоштовного та дієтичного харчування

Шевченко С.М.

Вересень

Січень

Списки


4.

Проведення щоденного обліку дітей, які охоплені харчуванням (безкоштовним, за кошти батьків)

Класні керівники

Постій

но

Журнал


5.

Залучення медичних працівників до профорієнтаційної та санітарно - просвітницької роботи з дітьми та їх батьками щодо правильного харчування

Радзіховська Л.П.

Упродовж навчального року

Інформація


6.

Організація та проведення наради, класні виховні години, консультації щодо формування здорового способу життя

Адміністра

ція закладу

Згідно річного плану

Плани проведен

ня, інформа

ція


7.

Включення до порядку денного Ради закладу, батьківських зборів питаня організації харчування у навчальному закладі

Блащенко О.П.

Класні керівники.

Згідно річного плану

Протоколи


8.

Інформування та звітність до ВО, бухгалтерії

Блащенко О.П.

Класні керівники..

Щомісячно

Звіти


9.

Здійснення контролю за безкоштовним харчуванням, даними обліку у шкільній їдальні, даними про відсутніх учнів

Блащенко О.П.

Класні керівники.

Упродовж навчального року

КК

Інформація


10.

Забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних умов у шкільній їдальні, на харчоблоці

Шенвченко С.М.

Упродовж навчального року

Інформація


11.

Участь в презентаційних проектах з проблем здорового способу життя

Клітченко Г.І.

Упродовж навчального року

Інформація


12.

Забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгового категорій

Блащенко О.П..

Упродовж навчального року

Списки, наказ


13.

Забезпечення контроль за харчуванням учнів 1-9 класів,

Шевченко О.А.

Постійно



14.

Забезпечення водою гарантованої якості з альтернативних джерел водопостачання, кип’яченою водою.

Шевченко О.А.

Постійно



15.

Розширення асортименту страв

Кухарі

Упродовж навчального року



16.

Проведення анкетування учнів та батьків щодо організації харчування

Блащенко О.П.

Вересень

Анкети, інформація


17.

Забезпечення С-вітамінізації харчування.

Орлюк Г.В.

Постійно



18.

Контроль за якістю та безпекою, дотриманням термінів, умов зберігання та реалізації продуктів, за поставкою продуктів харчування безпосередньо від товаровиробників з наявністю сертифікатів відповідності, посвідчень про якість і ветеринарних супровідних документів

Орлюк Г.В., кухарі,класні керівники

1-9 класів

Постійно

Протоколи


19.

Організація роботи щодо підготовки харчоблоку та обідньої зали до початку нового навчального року

Кириченко Т.І.

До 20.08.



Інформа

ція


20.

Організація роботи щодо профілактики технологічного обладнання харчоблоку, перевірка заземлення та опору ізоляції до початку нового навчального року.

Кириченко Т.І.

Серпень

Інформа

ція

Акти


21.

Забезпечення утримання технологічного та холодильного обладнання харчоблоків навчального закладу у робочому стані

Кириченко Т.І.

Постійно





5. Заходи щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку учнів

з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Термін

Вихід

Відмітка про виконанння

1.

Підготовка та планування роботи з оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2021 року

Шевченко С.М..

Лютий


Інформа

ція


2.

Підготовка інформації про хід підготовки до оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2021 року

Шевченко С.М.

Березень

Інформа

ція


3.

Підготовка школи до оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2021 року

Шевченко С.М.

Квітень

Інформа

ція


5.

Участь у нараді відповідальних за оздоровлення та відпочинок учнів

. Шевченко С.М.

Травень

Інформа

ція


6.

Організація оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків улітку 2021 року

Шевченко С.М.

Травень-червень

Інформа

ція


7.

Підготовка акту приймання дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Шевченко С.М.

Травень

Акт


8.

Участь у нараді директорів дитячих закладів відпочинку

Шевченко С.М.

Травень

Інформація


9.

Підготовка до об‘їзду навчальногозакладу, на базі якого функціонуватиме дитячий заклад оздоровлення та відпочинку

Шевченко С.М.

Травень

Протокол


10.

Складання звіту про роботу дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Шевченко С.М.

Червень

Звіти, інформація




4. СТВОРЕННЯ ОПТИМАЛЬНИХ УМОВ ЩОДО ОРГАНІЗОВАНОГО ЗАКІНЧЕННЯ

2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ


з/п

Назва заходу

Термін

виконання

Відповідаль

ний

Контроль за інформаційним забезпечен

ням



Відмітка

про

виконання


1.

Організувати ознайомлення, повторення та вивчення нормативних документи та розпорядчих актів Міністерства освіти і науки України, Депертаменту науки і освіти Вінницької облдержадміністрації про порядок організованого закінчення 2020/2021 навчального року, проведення державної підсумкової атестації учнів 4 і 9 класів та забезпечити неухильне їх виконання.


квітень – травень


вчителі-предметники,

класні керівники

нарада

при директоро

ві



2.

Організувати вивчення та повторення Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти з вчителями, батьками, учнями.

квітень


вчителі-предметники,

класні керівники

нарада

при директоро

ві




3.

Організувати вивчення та повторення Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015762, з вчителями, батьками, учнями.

квітень


вчителі-предметники,

класні керівники

нарада

при директоро

ві



4.

Забезпечити організоване закінчення навчальних занять, якісне виконання у повному обсязі навчальних програм з предметів робочого навчального плану у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України

травень

вчителі-предметники

класні журнали


5.

Здійснити семестрове та річне оцінювання з навчальних предметів у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України


травень

вчителі-предметники

класні журнали


6.

Оформити стенд з нормативними та розпорядчими документами з питань закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації.

квітень


стенд


7

Виставити річні бали навчальних досягнень учнів з навчальних предметів не раніше ніж через 3 дні після виставлення семестрових балів та з урахуванням часу на вирішення спірних питань – у терміни, визначені Міністерством освіти і науки України

травень

вчителі-предметники

класні журнали


8.

Подати замовлення та отримати бланки похвальних грамот .

квітень

Саракун С.В.

замовлення

книга обліку


9.

Підготувати матеріали з навчальних предметів для проведення державної підсумкової атестації в 4 і 9 класах, які затвердити в установленому порядку.

квітень

Руна Г.М.

вчителі-предметники

матеріали


10.

Підготувати склади атестаційних комісій для проведення державної підсумкової атестації випускних 4 і 9 класах

квітень

Руна Г.М.

склади комісій


11.

Скласти розклад проведення державної підсумкової атестації учнів 4 і 9 класах та подати на погодження до відділу освіти

квітень

Руна Г.М.

розклади


12.

Звільнити учнів 9-го класу від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров’я (в разі потреби)

квітень

Руна Г.М.

Протокол педради, наказ


13.

Провести засідання педагогічної ради, на якій розглянути подані заяви учнів щодо вибору предмету державної підсумкової атестації учнів 9 класі.

квітень

Руна Г.М.

протоколи


14.

Організувати проведення батьківських зборів учнів 4 і 9 класів з питань організованого закінчення 2020/2021 навчального року, ознайомлення з нормативно-правовими документами.

квітень

Руна Г.М.

класні керівники 4 і 9 класів

протоколи батьківсь

ких зборів


15.

Провести державну підсумкову атестацію (підсумкові контрольні роботи) учнів 4 класу початкової школи відповідно до календарно-тематичного планування з української мови та математики.

травень

Саракун С.В.

Руна Г.М.

протоколи



16.

Організувати нагородження:

- Похвальним листом “За високі досягнення у навчанні” – учнів 3-8 класів;


травень-червень


Саракун С.В.


наказ


17.

Забезпечити якісну та своєчасну роботу щодо формування бази даних про випускників 9класу з метою своєчасного отримання документів про освіту.

вересень- травень

Класний керівник

замовлення

анкети


19.

Провести засідання педагогічної ради про перевід учнів 1-8-х класів до наступного класу

травень


Саракун С.В.

протоколи


20.

Після завершення державної підсумкової атестації в 9 класу:

- внести зміни до бази даних про учнів 9-го класу, які претендують на отримання документів про освіту з відзнакою;

травень

Руна Г.М.

подання


21.

Здійснити перевірку відповідності виставлених у додатках до документів про освіту балів про рівень навчальних досягнень учнів випускного 9-го класу виставлених у класних журналах, протоколах державної підсумкової атестації, книзі видачі документів про освіту.

травень

Руна Г.М.

класний керівник

акт


22.

Підготувати папку з нормативними матеріалами щодо закінчення 2021/2022 навчального року та проведення державної підсумкової атестації.

квітень

Саракун С.В.

папка


24.

Організувати і провести урочисті заходи:

  • свято Останнього дзвоника;

  • урочистості з нагоди випуску учнів 9класу зі школи

травень-червень

Саракун С.В.

Руна Г.М.

накази

сценарії



  Серпень




з/п

Зміст роботи

Відповідаль-ний

Стан виконання

Відм. про викон.


І. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України

«Про загальну середню освіту»





1

Провести аналіз працевлаштування випускників 9 класу

Заступник

До 11.09


2

Провести батьківські збори з батьками майбутніх першокласників із таких питань:

підготовка дітей до навчання в школі; • розподіл учнів за класами;

ознайомлення з нормативними документами

Заступник,

Класний керівник








До 28.08


3

Наради при директорові

1. Про режим роботи школи у 2021/2022 навчальному році в умовах карантину

2. Про хід підготовки до Свята Першого дзвоника та першого уроку

3. Про проходження медогляду працівниками школи у 2021 році

4. Про стан залучення дітей шкільного віку мікрорайону школи до навчання

5. Про попередню мережу та контингент учнів школи на 2011/2022 навчальний рік

6. Про стан готовності школи до початку навчального року (акти прийомки школи)

6. Про організацію чергування по школі учителів та учнів ву 2021/2022 навчальному році

7. Про закріплення класних кімнат, кабінетів за класами у 2021/2022 навчальному році

8. Про розклад занять на І семестр 2021/2022 навчального року

10.Про тарифікацію педагогічних працівників у 2021/2022 навчальному році

11. Про стан роботи зі зверненнями громадян

12. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації навчально-виховного процесу у школі

1-2 тиждень



3

Провести інструктаж батьків першокласників щодо вимог до організації навчання дітей

Заступник

До 28.08


4

Укомплектувати клас-кабінет для учнів 1 класу відповідно до Концепції реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Класний керівник

До 14.08


5

Провести перевірку стану та готовності матеріально-технічної бази школи до нового навчального року. Оформити акти та іншу документацію про готовність школи, харчоблоку, майстерні, спортзалу, спортмайданчика, класів, кабінетів до початку навчального року

Адміністрація

До 14.08



П. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Забезпечити організований початок навчального процесу:

перевірити наявність програм, методичних посібників, нормативних документів (бібліотека, методкабінет);

проконтролювати оформлення класних кімнат і кабінетів

Адміністрація

До 31.08


2

Організаційні питання стосовно факультативних занять та курсів за вибором:

  • обговорення вибору програм;

  • час проведення,

  • доцільність.

Заступник, керівники методич­них

об'єднань

До 28.08







3

Видати накази по школі:

«Про підготовку та організований початок навчального року»;

«Про розподіл педагогічного навантаження, призначення класних керівників, завідувачів кабінетів»;

«Про організацію роботи МО, класних керівників, адміністрації школи»;

«Про планування роботи ЗНЗ, ведення книги наказів з основної діяльності, алфавітної книги»;

«Про ведення книги руху учнів, класних журналів та особових справ»;

«Про штатний розпис, графік роботи педпрацівників та обслуговуючого персоналу, медогляд та медичні книжки.»;

«Про режим роботи ЗНЗ, розклад уроків»;

«Про приписи органів державного нагляду та заходи , щодо усунення встановлених порушень та недоліків»;

«Про роботу бібліотеки»;

«Про ведення статистичної звітності за формою№77-РВК, накази про призначення(звільнення) педпрацівника, особові справи, трудові книжки вчителів»;

«Про графік проведення курсової перепідготовки на рік педагогічних працівників школи»;

«Про організацію навчання за інклюзивною формою»;

«Про розподіл функціональних обов’язків між членами адміністрації»;

«Про організацію виховної роботи в школі»;

«Про організацію роботи щодо попередження травматизму, дотримання вимог техніки безпеки тощо»;

« Про призначення відповідального за організацію харчування учнів школи»

«Про створення бракеражної комісії»





4

Визначення інтересів , здібностей та нахилів учнів в рамках роботи з обдарованими дітьми

Класні керівники

До 11.09



IІІ. Становлення й розвиток виховної системи,

заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів



1

Підготувати першокласників та випускників школи до про­ведення свята Першого дзвоника

Заступник,

кл. керівники

До 31.08


2

Огранізувати випуск шкільної стінівки «Шкільний вісник. »

Педагог-організатор

Протягом року


3

Участь в заходах, присвячених Дню Незалежності України та Дню Прапора



Педагог-організатор

23-24.08


IV . Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Провести співбесіду з вчителями, залучити до участі в роботі методичних об,єднань

Обговорення методичних рекомендацій з навчальних дисциплін на 2020 – 2021 навчальний рік;

Вибори голів методичних комісій;

Інструкції щодо заповнення журналів

Заступник з науково-виховної роботи

До 01.09





2

Педагогічна рада №1 ( серпень)

1. Про виконання рішень попередніх педрад

2. Про вибори секретаря педради.

3. Про підсумки роботи Дяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. у 2020-2021 н.р. та пріоритетні завдання на шляху реалізації Концепції Нової української школи в 2021/2022 навчальному році .

(Саракун С.В. звіт адміністрації)

4. Затвердження річного плану роботи школи , плану роботи методичної ради та план роботи бібліотеки на 2021-2022 н.р.(Саракун С.В.)

5.  Про організацію виховної роботи на 2021-2022 н.р. , затвердження виховного плану роботи школи. (Чопко М.С.)

6.Затвердження структури навчального року та режиму роботи школи на 2021-2022 навчальний рік.

7. Про затвердження педнавантаження вчителів на 2021-2022 н.р.

8.Про особливості навчання та календарного планування на 2021-2022 н.р. в умовах карантину( Саракун С.В.)

9. Особливості навчання третього класу в умовах впровадження НУШ. (Дзюба А.І.)

10. Про вивчення роботи вчителів ,які атестуються у2021-2022н.р. (Руна Г.М.)

Директор

До 30.08


3

Провести бесіду з класним керівником, що працює у випускному класі

Заступник

До 01.09


4

Узяти участь у засіданнях районних методичних об'єднань і серпневій конференції(онлайн)

Заступник, учителі

За планом РМК


5

Провести виставку творчих досягнень педагогічного колективу до серпневої конференції

Заступник

До 01.09



V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Скласти акти дозволу на роботу в навчальних кабінетах

Директор, завідуючі кабінетами

До 31.08


2

Видати накази по школі:

«Про призначення відповідальних за дотримання техніки безпеки»;

«Про організацію роботи з охорони праці та безпеки житгєдіяльності»;

«Про заборону тютюнокуріння на території школи та про­паганду здорового способу життя»;

«Про створення комісії для проведення розслідувань нещас­них випадків»;

«Про дотримання вимог протипожежної безпеки та дії працівників у випадку пожежі»


Директор,

заступ­ник

До 30.08


VI. Про співдружність сім'ї, школи,

громадськості, позашкільних установ

із метою розвитку особистості учнів


1

Організувати роботу зі зверненнями громадян відповідно до наступної системи:

  • дотримання термінів розгляду звернень, клопотань громадян (згідно із Законом);

  • забезпечення громадян правом прийняття особистої участі у розгляді звернень, скарг;

  • забезпечення права громадян відповідно до ст.18 Закону;

  • здійснювати надання відповідей відповідно до чинного законодавства;

  • визначати причину повторних звернень, усувати недоліки у разі їх виявлення терміново;

- здійснювати розгляд питання про роботу із зверненнями громадян на нарадах.


Провести круглий стіл спільно з батьківським комітетом «Створення комфортного середовища для здобування знань учнями»

Директор, голова БК

До 01.09









До 01.09





28.08


VII. Фінансово-господарська діяльність


1


2.

Сформувати пакет документів - акти готовності школи до роботи у 2021 – 2022 н.р.


Видати наказ по школі:

- «Про призначення матеріально відповідальних осіб і про­ведення інвентаризації матеріальних цінностей у навчальному закладі»;


Директор

До 01.09



VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Заслухати звіт бібліотекаря про стан забезпечення учнів підручниками

Бібліотекар

До 11.09


2

Оновити каталог художньої літератури для учнів всіх класів

Бібліотекар

До 11.09



ІX. Система внутрішньошкільного контролю в серпні




Вид контролю

І тиждень

II тиждень

Ш тиждень

IV тиждень

Оглядовий


Готовність кабінетів до нового навч. року (акт готовності)


Стан опрацювання

нормативних документів

Тематичний




Перевірка навчальних програм, календарно-тематичного планування, планів корекційно-виховної роботи на І семестр

Фронтальний



Підготовка медичних документів для розподілу дітей на групи з фізкультури


Попереджувальний


Підготовка

вчителів до участі

в засіданнях МО

Засідання шкільних методичних об’єднань

Класно-урочний


Організація класних

колективів



Персональний




Організація роботи вчителів «Методична робота в школі»

Повторний




Готовність кабінетів до нового навчального року (нарада при директорові)


Вересень



з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм. про виконан.


I. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України «Про освіту»


1



2

Провести комплектацію учнів:

здійснити комплектування класних колективів, груп для факультативних і групових занять та консультацій.

Скласти тарифікацію педпрацівників на 2021 – 2022 н.р., погодити педагогічне навантаження з профкомом школи


Директор, заступник, класні керівники


До 11.09



2




3


Підготувати та здати звіти в ІСУО: ЗНЗ-1, 83-РВК та інші. Подати обов’язкові звіти про початок навчального року в ВО, місцеві органи самоврядування.


Провести наради при директорові:

- про організацію початку 2021-2022 навчального року: явка учнів, ведення шкільної документації та дотримання санітарно-гігієнічних вимог в умовах карантину ;

- про проведення інструктажів з пед працівниками, техперсоналом, учнями з питань БЖД, запобігання травматизму, нещасних випадків під час освітнього процесу;

- про підсумки перевірки календарно-тематичного планування вчителів,

- про влаштування на подальше навчання учнів 9-го класу;

- про стан забезпечення учнів підручниками, посібниками, шкільним приладдям;

- про комплектування груп для занять фізичною культурою;

- про звільнення учнів за станом здоровя від занять з фізичної культури та трудового навчання

- організація курсової підготовки педагогів у 2021 році та особливості її проходження.

- про роботу шкільного харчоблоку та організацію харчування учнів у відповідності до нормативних вимог;

-про організацію інклюзивного навчання;

- про розподілу варіативної складової робочого навчального плану

- про складання графіків проведення контрольних у 2021/2022 навчальному році

- Про стан відвідування учнями школи

- Про підсумки складання соціальних паспортів учнів класів та школи на 2021/2022 навчальний рік

- про проведення уроків на свіжому повітрі у початковій школі, уроків фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики

- - про адаптацію першокласників та п’ятикласників до навчання у 2021-2022 навчальному році.






Директор, заступник



До 15.09





Протягом місяця


2

Видати накази по школі;

«Про затвердження мережі навчальних класів»;

«Про комплектацію класів та закріплення вчителів за навчальними кабінетами»;

«Про організацію гурткової роботи»

«Про стан охоплення навчанням дітей шкільного віку мікрорайону школи»

«Про дотримання вимог державних стандартів у календарному плануванні»;

«Про організацію харчування»;

«Про організацію медичного обслуговування учнів»;

«Про перевірку особових справ учнів»;

«Про відвідування учнями навчальних занять»;

«Про організацію роботи з учнями , що потребують підвищеної педагогічної уваги»

«Про урахування запитів учнів під час розподілу варіативної складової робочого навчального плану»

«Про проведення атестації педагогічних працівників»

«Про структуру 2021 – 2022 н.р.»;

«Про режим роботи школи у 2021 – 2022 н.р.»;

«Про організацію інклюзивного навчання учнів у 2021 – 2022 н.р.»;

Про роботу з дітьми пільгового контингенту у 2021/2022 навчальному році

Про стан ведення шкільної документації: класних журналів, журналів з ТБ .

Про звільнення від оплати за харчування в шкільній їдальні дітей пільгового контингенту.

«Про організацію роботи з обдарованими дітьми»;

Директор, заступник



До 15.09




3

Затвердити склад інвентаризаційної комісії наказом по школі

Директор

До 15.09



П. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


ІП. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Перевірити й уточнити розклад уроків

Заступник

До 15.09


2

Оформити класні журнали

Кл. керівники

До 11.09


3

Скоординувати плани роботи:

батьківського комітету;

ради профілактики правопорушень

учнівської ради;

шкільної бібліотеки;

методичної ради;

методичних об'єднань;

шкільних гуртків ;


Заступник, голова МР, керівники МО, класні керівники, бібліотекар

До 22.09



4

Перевірити й затвердити календарні плани, скласти графіки контрольних робіт

Заступник

До 11.09


5

Провести бесіди щодо проведення контрольних робіт з предметів

Заступник, педагоги

До 15.09


6

Провести організаційне засідання БК

Заступник, педагоги

До 15.09


7

Провести інструктивно-методичну нараду з учителями, стан предметів яких вивчається в поточному навчаль­ному році ( українська мова, література, початкові класи 2 і 3)



Заступник

До 15.09


IІІ. Становлення й розвиток виховної системи,

заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного

виховання учнів

IV. Становлення й розвиток виховної системи


1

Провести свято Першого дзвоника,

Єдиний день БЖД. Моя дорога до школи

Заступник, педагог-організатор, класні керівники

01.09


2

Свято до Дня знань «У родинному колі»

-Розважально – навчальний квест «Скарби школи»;

-Екскурсія школою для першокласників.

Заступник, клас ні керівники

01.09


3

Провести учнівську конференцію, налагодити учнівське врядування

Педагог-орг. класні керівники

До 15.09


4

- Провести організаційні заходи щодо впровадження комплексного виховного плану «Я, Родина.Батьківщина» та проведення КТС «Шкільна родина»,

- Провести місячник безпеки життєдіяльності

та формування здорового способу життя

«Здорові діти – нація здорова, багата Україна і чудова

Класні керівники, педагог- організатор

До 21.09


5.

Провести заходи щодо участі у Всеукраїнському місячнику «Увага, діти на дорозі»


Протягом місяця


6 .

Провести заходи до Дня партизанської слави

Заступник з НВР, педагог-орг.

До 28.09


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Провести організаційне засідання методичної ради школи

Голова МР

До 11.09


2

Спланувати роботу щодо атестації педагогів

Директор, заступник

До 25.09


3

Провести обговорення питання «НУШ працює.3клас». Удосконалення роботи вчителів у контексті дослідження методичної теми»

Голова МР, керівники МО

До 25.09


4

Видати накази по школі:

«Про підсумки та організацію методичної роботи в школі на новий навчальний рік»;

«Про проведення предметних тижнів»;

«Про вивчення передового досвіду »

Заступник, директор

До 15.09


5

Поновити стенди методкабінету школи

Заступник, педагог-організатор

До 25.09


6

Провести індивідуальну методично-педагогічну роботу з учителями-потенційними учасниками конкурсу «Учитель року»( за можливості проведення в умовах карантину)

Заступник, директор

До 25.09


7

Провести оперативне засідання з учителями-предметниками для обговорення проведення відкритих уроків( за можливості проведення в умовах карантину)

Заступник, директор

До 25.09







V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Видати наказ по школі «Про розподіл на групи за станом здоров,я на уроках фізкультури»

Заступник, директор

До 15.09


2

Організувати розвантажувальні перерви

Педагог-організатор

До 15.09


3

Випуск інформативного бюлетеня «Основні вимоги до навчально-виховного процесу в умовах карантинних обмежень»

Заступник, директор

До 15.09




VI. Про співдружність сім,ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів



1

Організувати роботу щодо опрацювання та систематизації законодавчих та нормативно-правових документів зі зверненнями громадян, а саме:

  • Закон України “Про звернення громадян” від 02.10.2011

  • Указ Президента України від 19 березня 1997 № 241 “Про заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення”.

  • Указ Президента України від 13 серпня 2002 №700 “Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення”.


ЗНВР

До 21.09


2.

Проведення класних батьківських зборів з дотриманням протиепідемічних вимог

ЗНВР, класні керівники

До 15.09


VII. Фінансово-господарська діяльність


1

Провести інструктаж учителів , класних керівників із питань чергування в школі

Заступник, педагог-організагор

До 05.09


2

Розробити графік чергувань, чітко визначивши обов'язки чергових у їдальні

Заступник, педагог-орг

До 05.09


3.

Обновити оформлення рекреацій, упорядкувати пришкільну територію.

Працівники школи

До 25.09


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Виховувати читацьку активність в учнів початкової школи

Бібліотекар

Прот. місяця


2

Провести виставку новинок методичної літератури

Бібліотекар, голова МР

Прот. місяця


XІ.Система внутрішньошкільного контролю у вересні




Вид контролю

І тиждень

II тиждень

ПІ тиждень

IV тиждень

Оглядовий

Забезпечення навчального закладу дезінфікуючими засобами, масками та засобами захисту від COVID-19

Порядок оформ­лення шкільної документації (нарада при директорові)

Дотримання учнями правил шкільного розпо­рядку та правил поведінки в школі


Тематичний

Проведення Тижня знань «Знання – скарб, а праця – ключ до иього»

Тиждень здоров’я «Здорові діти – нація здорова, багата Україна і чудова!» (Олімпійський тиждень)

Тиждень правил безпеки дорожнього руху «Увага! Діти!»

14.09 -18.09

Тиждень правил безпеки дорожнього руху «Увага! Діти!»

14.09 -18.09

Фронтальний



Перевірка календарно-тематичних планів, планів виховної роботи, на І семестр

Перевірка календарно-тематичних планів, планів виховної роботи, на І семестр

Попереджуваль

ний

Проведення інструктажів з питань БЖ

Контроль за здійсненням харчування, медичним обслуговуванням учнів

Контроль за організацією роботи по складанню графіків чергування вчителів, вихователів



Класно-урочний

.


Стан відвідування школи учнями


Адаптація

до навчання учнів 1-х класів шестирічного віку

Персональний



Організація індивідуальної роботи з окремими учнями

вчителя­ми (нарада при директорові)

Система проведення уроків учителями (нарада при директорові)


Повторний




Дотримання протиепідемічних правил

Жовтень


з/п

Зміст роботи

Відповідальний



Стан виконан

ня

Відмітка

Про

викон


I. Діяльність колективу зі створенняумов для реалізації Закону України «Про освіту»


1

 Провести нараду в присутності директора

-про проведння шкільного етапу предметних олімпіад

- «Про організацію та стан позакласної роботи. Аналіз зайнятості учнів у гуртках, факультативах» ;

- «Про підготовку школи до роботи в осінньо-зимовий період»;

- «Про організацію осінніх канікул з (25.10 по 30.10 2020 року)»;

- Про попередження дитячого травматизму в період осінніх канікул 2020 року

- Про роботу щодо попередження правопорушень та злочинності серед учнів

- Про організацію проведення атестації педпрацівників школи у 2021 році

-. Про призначення відповідального за збір бази даних на випускників школи у 2020/2021 навчальному році

- Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації освітнього процесу у школі

- Про стан організації роботи зі зверненнями громадян

- про ведення шкільної документації: оформлення класних журналів,

Директор, заступник, керівники гуртків

До 06.10



2

Педагогічна рада №2 ( жовтень)

1.  Про виконання рішень попередніх педрад.

2. Про реалізацію науково-методичної теми у НВР (4 етап). Розвиток компетентностей та соціальних і життєвих навичок, що нададуть змогу дитині далі жити в соціумі та навчатися в основній школі (5-9 кл); .

(Шевченко С.М.)

3. Формування критичного мислення учнів з метою розвитку ключових компетентностей учнів, підвищення рівня їх соціалізації та адаптації до життя в громадянському суспільстві шляхом удосконалення навчально-виховного процесу на інноваційній основі»,

4.  Про адаптацію учнів 1 та5-го класу до навчання у школі (Сухоленцева А.М.,Кравець О.М.)
5. Про стан впровадження НУШ в 1 та 3 класах .
НУШ - це школа нових можливостей, це територія позитиву та розуміння. (Гонтарук П.І..)

5. Про стан національно-патріотичного та художньоестетичного виховання (Шевченко С.М.)

6..Про визначення претендентів на отримання

свідоцтва з відзнакою серед учнів 9 класу за

результатами оцінювання. (Запорожець Н.В.)

7. Про медико-педагогічний контроль за станом

фізичного виховання в школі. (ШевченкоС.М. )


Директор, заступник, класні керівники

29.10



ІІ. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Провести зустріч за круглим столом з представниками дитячо-юнацької козацької школи «Сокіл» «Виховання у дітей мотивації на здоровий спосіб життя, громадянської активності на основі козацької педагогіки»


Провести тематичний методичний день «Школа без булінгу»

Голова МР, керівник МО

До 16.10



2

Провести І тур предметних олімпіад

Заступник, керівники МО

Протягом місяця



3

Видати наказ по школі

-Про організацію проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, турнірів.

-Про підсумки проведення олімпійського тижня

-Про атестацію педагогічних працівників у 2020/2021 навчальному році

-Про підсумки класно- узагальнюючого контролю у 5-му класі

-Про підсумки проведення тижня екології

-Про підсумки перевірки стану викладання у початкових класах фізичної культури

Директор, заступник

До 16.10




IІІ. Становлення й розвиток виховної системи, заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів



IV. Становлення й розвиток виховної системи






IV. Становлення й розвиток виховної системи










IV. Ст






ановлення й розвиток виховної системи


1

Провести місячник ціннісного ставлення до праці

«Ми працю любимо, що в творчість перейшла»

Педагог-організатор,класні керівники

До 23.10



2

Провести зустрічі із воїнами земляками , учасниками АТО. Урок мужності і милосердя під девізом «Хай буде мир на Україні» Взяти участь у волонтерській акції « На крилах милосердя»

Педагог-організатор,класні керівники

До 12.10



3

Провести заходи до Дня вчителя

Заступник,керівники гуртків

До 02.10



4

Провести День українського козацтва, спортивне свято «Ми козацького роду»

(по класах)

Заступник, класні керівники, пед-організатор

До 14.10



5

Провести заходи в рамках місячника ЦЗ в школі

Заступник, кл.кер.

З 17.10

по 17.11



6

Провести заходи присвячені звільненню України від німецько-фашистських загарбників»

Класні керівники

До 23.10



7

Скласти план роботи ЗНЗ на осінні канікули

Заступник, керівники гуртків

До 23.10



8

Провести інструктажі з правил збереження життя і здоров,я учнів під час осінніх канікул

Класні керівники

До 23.10



ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Підготувати та провести фестиваль-огляд інноваційних засобів «Національно-патріотичне виховання учнів на основі історичної, культурної спадщини українського народу».

ЗД НВР

Протягом місяця



2

Провести інструктивно-методичну нараду з учителями, які атестуються

Заступник

До 12.10



3

Видати наказ по школі:

«Про вивчення стану викладання предметів: українська мова та література, початкові класи(стан викладання 2- 3 кл)

«Про контроль за організацією навчального процесу в 1 та 3 класах НУШ»














«Про проведення шкільних предметних олімпіад»

«Про перевірку учнівських щоденників»

Директор, заступник

До 11.10



До 11.10



4

Провести засідання шкільних методичних об’єднань. (За планами роботи МО).

Заступник, вчителі школи

Протягом місяця




5

Продовжити вивчення досвіду «Ефективне використання ІКТ в умовах карантинних обмежень»

Голова МР, керівник МО

Протягом місяця


6

Провести засідання методичної ради «Вивчення досвіду роботи педагогів із впровадження діяльнісного підходу до навчально-виховного процесу»

Голова МР

Протягом місяця


7

Провести засідання методичного об'єднання вчителів предметників «Розвиток ключових компетентностей учнів, підвищення рівня їх соціалізації та адаптації до життя в громадянському суспільстві шляхом удосконалення навчально-виховного процесу на інноваційній основі» У етап.

Заступник, керівник групи

До 30.10



V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів








VI. Охорона та зміцнення здоров'я учнів











VI. Охорона та зміцнення здоров'я учнів VI. Охорона та зміцнення здоров'я учнів







VI. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Здійснювати перевірку стану охорони праці та техніки безпеки в школі

Провести методично-медико-педагогічний конси­ліум у 5-9 класах «Профілактика шкідливих звичок в учнівських колективах»

Заступник, класні керівники, учителі-предметники

Протягом місяця


2

Видати наказ по школі

-«Про результати медикопедагогічного контролю на уроках фізкультури»

-«Про готовність ЗНЗ до осінньо-зимового періоду






VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису


Провести спільну нараду з учителями школи про підготовку творчого проекту «Проліски надії»(за сприятливих умов)

Заступник

Протягом місяця


VII. Фінансово-господарська діяльність


1

Видати наказ по школі «Про збереження шкільного майна й підтримання належного санітарного стану навчальних кабінетів»

Заступник

Протягом місяця


2

Організувати ремонтні роботи (ремонт стільців, парт, підлоги)

Директор, завгосп

Під час канікул


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки




1

Виховувати читацькі інтереси учнів середньої ланки

Бібліотекар

Протягом місяця


2

Організувати роботу учнів «Подаруймо книзі нове життя»

Бібліотекар

Протягом місяця


ІX. Система внутрішньошкілького контролю в жовтні



Вид контролю

І тиждень

II тиждень

III тиждень

IV тиждень

Оглядовий

Контроль за підготовкою закладу до осінньо-зимового періоду (нарада)

Підготовка вчителів до уроків (поурочне планування); контроль за веденням щоденників учнів

3-9 класів.


Стан ведення зошитів учнів початкових класів

-

Тематичний

Стан проведення Освітянського тиждень

30.09- 04.10

Стан проведення Тижня козацької слави «Ми слави козацької нащадки»

07.10 – 11.10

Стан проведення Тижня осені «Краса осінньої природи»

15.10 – 18.10

План роботи на канікули


Фронтальний

Стан відвідування школи учнями (нарада)



Якість знань, умінь і навичок учнів з різних предметів

(нарада при директорові)

Попереджуваль

ний

Контроль за дотриманням санітарно-епідемічних вимог на уроках фізичної культури


Перевірка дотримання санітарно-гігієнічних норм під час організації навчально-виховного процесу в умовах карантину


Класно-урочний



Наступність

у навчанні учнів 5-го класу; (педагогічний консиліум)


Персональний

Індивідуальний стиль викладання предметів учителями (засідання адміністрації)



Поурочне та щоденне планування роботи педправцівника

ми, які атестуються (співбесіди)

Повторний




Стан відвідування школи учнями (нарада)


Листопад




З/П

Зміст роботи

Відповідаль-ний

Стан виконан

ня

Відм.

про

викон.


I. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України «Про освіту»



1


Перевірити процес відвідування учнями школи, навчання учнів і ведення документації


Проведення нарад при директорові:

- про участь педагогів школи у вебінарах, семінарах, конференціях з метою підвищення якості самоосвіти.

- про результати перевірки санітарно-гігієнічного режиму в школі;

- про дотримання вимог СЕС: перебування дітей на свіжому повітрі, рухова активність, провітрювання приміщень та дотримання соціальної дистанції ;

- про стан відвідування учнями навчального закладу та попередження бродяжництва, бездоглядності вихованців;

- про правила користування мобільними телефонами в школі;

- про соціальний захист дітей пільгових категорій.

- про стан охорони праці та запобігання дитячого виробничого травматизму.

- про дотримання режиму з економії електроенергії, тепло, водопостачання

- про підготовку до роботи школи в зимовий період.

- про стан роботи зі зверненнями громадян


Заступник


Протягом місяця


2.

Педагогічний тренінг «Сучасний вчитель:нове бачення української школи»





II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Взяти участь у ІІ турі шкільних предметних олімпіад, забезпечити участь учнів у районних олімпіадах(за сприятливих умов)

Заступник, учителі-предметники

Згідно з графіком


2

Проведення конкурсу «найкращий читач року»



Вчителі словесники

До 20.11


3

Провести консультативно-інформаційне оперативне засідання за участю випускників на предмет підготовки до ДПА ■ .

Заступник

До 27.11


4

Видати накази по школі:

«Про підсумки проведення шкільних предметних олімпіад»;

«Про стан техніки безпеки на уроках фізичної культури»

«Про контроль за організацією навчання учнів 5 класу»

«Про перевірку учнівських зошитів»
• «Про ефективність роботи факультативів та гуртків»

«Про поурочні плани вчителів»

Про підсумки проведення конкурсу і. П.Яцика

Про участь учнів школи у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Про підготовку до роботи школи в зимовий період.

Директор, заступни­к, бібліотекар

До 29.11


5

Провести засідання круглого столу :

впровадження інноваційних засобів навчання, виховання учнів.

Заступник, керівники МО

Протягом місяця


6

Провести шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

Керівник МО, педагоги

До 8.11


7

Підготувати матеріали для проведення виставки «Ярмарка педагогічних ідей»

Заступник

Протягом місяця


1ІІ. Становлення й розвиток виховної системи,

заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного

виховання учнів




1.

Провести місячник правових знань і правової культури «Права свої знай – та й про обов’язки не забувай»

Провести акцію «Толерантність врятує світ»

Заступник, педагог-орг,

Протягом місяця



2

Провести заходи до Дня писемності та мови:

Урок «Мово моя, калинова» та конкурс юних читців «У мові душа народу»(присвячений конкурсу з української мови ім.. П.Яцика)

Вчитель укр.. мови

До 08.11


До 22.11





3


Провести заходи до Міжнародного дня толерантності «Толерантність корисна для серця»

Педагог-ор, Вчитель фізкульт.

До 15.11



4

Відкрита виховна година «Урок доброти: хай в серці живе доброта»

Заступник із виховної роботи, педагог-орг

15.11



5

Провести заходи з формування навичок здорового способу життя «Небезпека від шкідливих звичок»(до Всесвітнього дня боротьби з палінням)

Педагог-організатор, класні керівники

До 15.11



6

До Всесвітнього дня прав дітей , відповідно до Конвенції ООН , провести виставку плакатів, малюнків «Ми маєм право »

Педагог-організатор, класні керівники

Протя-гом місяця



7

Проведення учнівської конференції «Ми проти боулінгу»

Педагог-орг., кл. керівники

Вчитель права

ІІІ тижд.



8

Представлення учнівських міні-проектів дня Гідності та Свободи «Моя Батьківщина – Україна»20.11.


До 20.11



9

Провести заходи на тему «Голодомор:33 сльози» присвячених пам,яті жертв Голодомо­ру та політичних репресій»

Заступник, класні керівники

До 27.11



ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами

1

Провести засідання МР та вчителів предметників «Організація системної підготовки учнів до проведення ДПА»

Заступник, керівник МО

До 13.11



2

Провести тиждень педагогічної майстерності за участю вчителів, які атестуються

Заступник, педагоги

До 27.11



3

Провести педагогічний тренінг на тему « Діяльнісний підхід до формування ключових компетентностей засобами уроку»

Заступник

До 27.11



4

Провести засідання методичного об'єднання вчителів по­чаткових класів « НУШ – третій рік навчання»

Заступник, керівник МО

До 15.11



5

Забезпечити участь учителів у конкурсах, дослідницьких роботах

Заступник

Протя-гом місяця



V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Скласти план-графік тренувань учнів із настільного тенісу

Керівник спортгуртка

До 11.11



2.

Провести тиждень безпеки життєдіяльності і дотримання правил дорожнього руху

Кл.керівники

ІУ тижд




VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості


VII. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису


Провести спільні виховні години для учнів та батьків з питань привентивного виховання (по можливості)

Заступник, голова БР і голова ради проф.. злоч., класні керівники

Протя

гом місяця



VII. Фінансово-господарська діяльність


1

Видати накази по школі:

«Про призначення комісії для проведення інвентаризації»;

«Про поповнення бібліотечного фонду в новому навчальному році»

Скласти перелік та списати шкільну документацію, термін зберігання якої вийшов.


І тижд



2

Забезпечувати безперебійну роботу харчоблоку та дотримання в ньому всіх технологічних, санітарно-гігієнічних вимог.

Директор, медсестра

І-ІУ тижд



VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Провести облік стану передплати вчителями фахових газет і журналів

Бібліотекар

Протя-гом місяця



2

Виховувати читацькі інтереси учнів

Бібліотекар

Протягом місяця




ІX. Система внутрішньошкільного контролю в листопаді



Вид контролю

І тиждень

II тиждень

Ш тиждень

IV тиждень

Оглядовий


Проходження курсів підвищення кваліфікації

про правила користування мобільними телефонами в школі

Про результативність заходів з попередження бездоглядності, бродяжництва серед учнів


Тематичний

Проведення Тижня української писемності та мови

04.11 - 08.11

Проведення Тижня правових знань

11.11 – 15.11

Проведення Тижня толерантності «Толерантність в нашому житті»

18.11 – 22.11

Проведення Тижня превентивного виховання «Це стосується кожного»

25.11 – 29.11

Фронтальний


Зміст і обсяги домашніх завдань на уроках (на­рада при директорі)

Про учнівський портфель

Виконання планів роботи шкільних МО (інформація до наради при директорі)

Попереджуваль

ний




Стан відвідування уроків учителів початкової ланки (засідання МО)

Класно-урочний

Стан викладання предметів, що вивчаються у 2020-2021 н.р.(відповідно до наказу по школі)

Контроль викладання та рівня знань, умінь та навичок учнів 5 класу з природознавства

Стан підготовки до уроків учнями 8-9 кл (нарада при директорові)


Персональний

Система роботи класного керівника 9 кл (засідання МО класних керівників)




Повторний




Стан викладання предметів учителів, що атесту­ються, робота з обдарованими учнями (нарада при­ директорі)





















Грудень




з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм

про викон

І. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закову України

«Про освіту»


1



2




3



4

Провести консультації з батьками першокласників «Як допомогти дитині навчатися?»


Проведення науково-практичного семінару «Роль особистості вчителя у формуванні творчого працездатного учнівського колективу»


Провести педконсиліум «Адаптація учнів 5-х класів до навчання в середній ланці»


Провести наради при директорі:

- про підготовку та проведення Новорічних Різдвяних свят та зимових канікул;

- про виконання бюджету, використання лімітів енергоресурсів за 2020 рік;

- про результати контролю за дотриманням єдиних вимог до усного, писемного мовлення учнів та перевірки ведення зошитів з української мови в 5 – 9 класах;

- про ведення класних журналів;

- про здійснення медико-педагогічного контролю за уроками фізичної культури;

- про дотримання вимог температурного, питного режиму в навчальному закладі;

- про попередження простудних захворювань учнів;

- про дотримання правил протипожежної безпеки, запобігання дитячого травматизму під час Новорічних Різдвяних свят, зимових канікул;

- Про закінчення І семестру та навчальні досягнення учнів школи за І семестр 2020/2021 навчального року

- .Про стан виховної роботи в школі

за І семестр 2020/2021 навчального року

- Про підсумки методичної роботи за І семестр 2020/2021 навчального року

- Про організацію змістовного дозвілля учнів в період зимових канікул

- Про виконання навчальних програм з навчальних предметів за І семестр 2020/2021 навчального року

- Про стан роботи з дітьми пільгового контингенту.

- Про стан роботи зі зверненнями громадян

- Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації освітнього процесу у школі

- Про стан інклюзивного навчання з учнями (за станом здоров’я ) за І семестр 2020/2021 навчального року

Заступник, класні керівники

Протягом місяця


II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Провести бесіди «Чому потрібно навчатись…»

Класні керівники, учителі-предмет- ники

До 15.12


2

Провести інструктажі щодо дотримання учнями правил БЖД в період новорічних свят та зимових канікул

Керівник МО кл.керівників, педагог-огр.

Протягом місяця


3

Забезпечити участь школярів у районних предметних олімпіадах і конкурсах-захисті науково-дослідних робіт

Заступник

Протягом місяця


4

Провести контрольні роботи, оцінювання за перший семестр

Заступник

До 24.12


5

Видати наказ по школі

«Про порядок закінчення першого семестру та організацію шкільних канікул»

«Про дотримання санітарно-гігієнічних норм в організації навчально-виховного процесу»

«Про виконання перспективного плану вивчення предметів»

«Про оцінювання педагогічними працівниками навчальних досягнень учнів»

«Про результати участі учнів школи у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів"

«Про проведення уточненого обліку дітей та підлітків шкільного віку мікрорайону школи.

Про стан роботи з дітьми пільгового контингенту за І семестр»

«Про підсумки перевірки знань, умінь та навичок учнів 5-9 класів з української мови та 2.3 кл за І семестр 2020/2021 навчального року»

«Про стан виховної роботи в школі за І семестр 2020/2021 навчального року»

«Про результати перевірки виконання навчальних програм за І семестр 2020/2021 навчального року»

«Про стан методичної роботи за І семестр 2020/2021 навчального року»

«Про результати роботи з учнями попередженню травматизму за І семестр 2020/2021 навчального року»

«Про профілактику дитячого травматизму під час навчальновиховного процесу та в період зимових канікул»

Заступник, директор школи

До 24.12


ІІІ. Становлення виховної системи

та заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів


IV. Становлення й розвиток виховної системи


1

Місячник національного виховання

«Люблю я свій народ, ціную його звичаї»

Виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Люби і знай свій рідний край»

Заступник з НВР

Протягом місяця


1

Скласти план роботи школи на зимових канікулах

Заступник з НВР, керівники гуртків

До 24.12


2

Провести новорічні свята , конкурс новорічних стінівок

Заступник з НВР

29.12


3

Провести заходи по формуванню здорового способу життя «Зроби вибір на користь здоров,я»

Заступник з НВР, педагог-орг.,

кл. керівники

До 11.12


5

Взяти участь у акції «Діти, допоможіть дітям»( до Дня інвалідів)

Провести акцію «Милосердя починається з власного дому» до Дня Святого Миколая,

Участь у акції «З вірою в серці»

Заступник, педагог-орг., кл. керівники

До 18.12


6.

Провести уроки мужності і слави «Українська армія: міць і сила»;

Педагог-орг.

До 06.12


7.

Провести заходи до Міжнародного дня прав людини(10 грудня)

Заступник, вчитель права

7-11.12


8

Провести виставку «Твори музичного мистецтва та художньої культури України»


Заступник, педагог-орг., кл.керівники

10-14.12


9.

Взяти участь у районному конкурсі «Збережем ялиночку», «Новорічний сувенір»

Заступник , вчитель т-н

До 24.12


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Провести інструктивну нараду з учителями, що атестують­ся, з питань підготовки матеріалів до творчих звітів

Заступник

До 24.12


2

Видати наказ по школі «Про стан викладання, якість знань, умінь і навичок учнів із навчальних предметі в, що виносяться на ДПА »

Заступник

До 24.12


3

Провести засідання методичних об'єднань із питань аналізу успішності учнів за перший семестр

Заступник, керівники МО

До 24.12


4

Провести засідання методичної ради:

«Робота з обдарованими учнями»;

«Підготовка матеріалів МО на виставку ППД»

Голова МР

До 24.12


V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Провести заходи щодо усунення недоліків в організації гарячого харчування учнів


Протягом місяця


2.

Провести інструктажі з правил збереження життя і здоров,я учнів під час зимових канікул

Класоводи , класні керівники

До 24.12



VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису


Провести загально шкільні батьківські збори та індивідуальні бесіди з батьками 1-9-х класах із питань успішності учнів за перший семестр

Заступник, класні керівники

До 24.12


VII. Фінансово-господарська діяльність школи


1

Провести генеральне прибирання класних приміщень, приміщень школи та підготувати його до зими

Директор, завгосп, класні керівники

Протягом ІУ тижня


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Провести бібліотечний урок «Різдвяні поезії» для учнів 5—9-х класів

Бібліотекар

Протягом місяця


2

Провести виставку ілюстрацій до казок, присвячену Ново­му року та Різдву Христовому

Бібліотекар, кл. керівники

Протягом місяця


ІX. Система внутрішньошкільного контролю в грудні



Вид контролю

Ітиждень

II тиждень

III тиждень

IV тиждень

Оглядовий


Контроль за станом ведення шкільної документації (оперативка)

Про результати контролю за дотриманням учителями школи нормативних документів щодо оформлення журналів і табелів успішності за І семестр

2020-2021 р

Завершення І семестру, проведення контрольних робіт


Тематичний

Проведення Тижня юного захисника України «Ми – діти твої, ми – квіти твої,

ми – України надія одна» 02.12 – 06.12

Проведення Тижня патріотичного виховання «Ти для мене єдина, Україно моя!»

09.12 – 13.12

Проведення Тижня безпеки життєдіяльності

16.12 – 24.12

план роботи на канікули

Фронтальний


Контроль за веденням щоденників учнями

3-9 класів;


Контроль за виконанням контрольних робіт , запланованих на І семестр

Контроль за веденням щоденників учнями

3-9 класів;

Виконання навчальних програм за І семестр.

Ведення класних журналів.

Попереджуваль ний

Контроль викладання спецкурсів та факультативних занять, стан гурткової роботи

«Про порядок закінчення І-го семестру» (нарада)


Дотримання правил протипожежної безпеки, запобігання дитячого травматизму під час Новорічних Різдвяних свят, зимових канікул

Класно-урочний

Навички читання в 1—4-х класах (круглий стіл)




Персональний


Стан ведення тематичного обліку знань учителями, що атестуються (педрада)



Повторний




Система проведення уроків учителями, що атестуються (засідання МО)

Січень




з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм.

про

викон



I. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України «Про освіту»


1

Провести роботу в дошкільній установі щодо питання набору учнів до 1-го класу початкової школи

Заступник, класний керівник 4 класу

Протя-гом місяця



2.



3

Засідання МР- мистецтво ведення сучасного уроку –запорука якісної освіти


Майстер-клас « Ефективний урок основа якіснихї знань учнів»


Наради при директорові

1.Про щорічну відпустку працівників школи на 2021 рік

2. Про підсумки проведення І етапу та участь в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

3. Про збір і оформлення бази даних на учнів 9-го класу

4. По організацію навчання школи в системі цивільного захисту населення

5. Про стан організації роботи зі зверненнями громадян

6. Про виконання основних положень Закону України «Про захист персональних даних»








II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Забезпечити участь школярів в предметних тижнях

Заступник

Постійно



2

Скласти розклад уроків, факультативних занять і консультацій на другий семестр

Заступник

До 15.01



3

Проведення акції «Лікарня для підручника»

Бібліотекар, класні керівники

До 22.01




3


Видати накази по школі:

«Про зміни в педагогічному навантаженні на другий семестр»;

«Про облік учнів та контроль охоплення навчанням дітей шкільного віку мікрорайону школи»

«Про стан харчування дітей»

«Про ведення журналів інструктажів з ТБ»

«Про дотримання вимог ведення класних журналів»

«Про рівень навчальних досягнень учнів за результатами виконання навчальних програм»

«Про відвідування учнями навчальних занять»

«Про роботу з учнями , схильними до правопорушень» (нарада при директорові)

«Про вивчення системи роботи вчителів, що атестуються»

Про затвердження номенклатури справ на 2021 рік

Про затвердження графіку особистого прийому громадян директором школи та його заступником на 2021 рік

Про призначення відповідальної особи за ведення ділової документації з кадрових питань у 2021 році

Про призначення відповідальної особи за ведення обліку військовозобов’язаних працівників у 2021 році

Про призначення відповідальних осіб за ведення діловодства у школі у 2021 році

Про підсумки проведення предметних тижнів



Директор, заступник


До 18.01



4

Забезпечити участь школярів в конкурсах, проектах

Заступники

Згідно з планом




IІІ. Становлення й розвиток виховної системи заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів



1

Проведення місячника громадянського виховання

«Українцями ми народилися»

Проведення творчої виставки « Різдво іде, зимові свята веде »

Заступник, класні керівники

Протя-гом місяця




2


Провести театралізоване свято «Різдвяний вертеп»


Заступник, педагог-орг


04.01



3

Провести заходи до Дня Соборності України,

Участь в акції «Діти єднають Україну»

Заступник, класні керівники

22. 01



4

Провести заходи по відзначенню пам,ятних дат 27.01 –День пам,яті жертв Голокосту, День пам,яті героїв Крут

Заступник, класні керівники

25.01



3

Провести день зустрічі із випускниками школи різних років

Заступник, педагог-організатор

До 06.01



4

Провести бесіди щодо запобіганню проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в українському суспільстві

Класні керівники

Протя-гом місяця






4

Провести засідання творчої групи до проведення творчого звіту «Проліски надії»

Заступник, керівники МО вчителів словесності

До 21.01


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Педагогічна рада №3 (січень)

1.Про виконання рішень попередніх педрад;

2. Пошук стратегій вдосконалення навчально-виховного процесу в контексті життєтворчості особистості (Запорожець Н.В.)

3. Про організацію роботи з обдарованими дітьми. Аналіз роботи педколективу з обдарованими учнями за І семестр 2020 – 2021 н.р

4 Про стан викладання предметів, що пербувають на контролі (наслідки внутрішкільного контролю в І семестрі,) (Шевченко С.М.)

5. Розвиток компетентностей та соціальних і життєвих

навичок, що нададуть змогу дитині далі жити в соціумі та навчатися в основній школі (5-9 кл);» (Шевченко С.М.)

6. Розвиток компетентностей та соціальних і життєвинавичок учнів початкових класів

(Гонтарук П.І.)

7.Про стан адаптації учнів 1 класу до навчання у

початковій школі (Блащенко Л.С.)

8. Про стан навчання учнів 3 класу НУШ, стан інклюзивного навчання (Близнюк В.К.)

9.  Про визначення претендентів на отримання свідоцтва

з відзнакою серед учнів 9 класу за результатами

семестрового оцінювання. (Запорожець Н.В.)

10.Про стан відвідування учнями школи за І семестр

2020-2021 н.р.(Блащенко О.П.)

  11.Про підвищення якості роботи педагогічного

колективу з безпеки життєдіяльності під час

навчально-виховного процесу та профілактики

дитячого травматизму.Клітченко Г.І.

Директор

14.01


2

Розглянути на засіданні методичної ради:

«Виховання як педагогічний процес та його особливості в сучасних умовах»

Голова МР

До 29.01


3

Провести педагогічний консиліум «НУШ – третій рік навчання. Результати і перспективи»

Заступник

До 22.01


4

Затвердження календарно-тематичних планів

Заступник

До 12.01


5

Забезпечити участь учителів у засіданнях районних ме­тодичних об'єднань та складання звітів учителями, що атестуються

Заступник, керівники МО

Згідно з пла

ном РМК


V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Провести індивідуальні консультації з медсестрою та батьками щодо відвідування учнями уроків фізкультури

Класні керівники

Протя-гом місяця



VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису



Провести круглий стіл для учнів 9-го класу «Принципи вибору, діагностування майбутньої професії та навчальні заклади»

Заступники, класний керівник

До 29.01


VII. Фінансово-господарська діяльність


1

Представити кошторис на новий календарний рік, заявку на придбання необхідного обладнання, інвентарю, навчальних посібників

Директор

Протя-гом місяця


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Старшокласникам:

бібліотечний урок « Про День Соборності України поетами та письменниками України»

Бібліотекар, педагог-організатор

Протя-гом місяця


2

Провести акцію «Бережи книгу!»

Бібліотекар, класні керівники

Протя-гом місяця


ІX. Система внутрішньо шкільного контролю в січні



Вид контролю

І тиждень

II тиждень

III тиждень

IV тиждень

Оглядовий


Аналіз стану календарного планування на ІІ семестр навчального року.

Аналіз стану планування виховної роботи на ІІ семестр навчального року

Тематичний

Проведення тижня зимових розваг

Проведення тижня захисту дітей від жорстокості та насильства «Ми проти насилля»

11.01-15.01

Проведення

тижня Соборності України «Сила нації – в її єдності»

18.01-22.01

Проведення тижня

історичної памʼяті

25.01-29.01


Фронтальний


Календарне пла­нування на другий семестр (нарада в присутності дирек­тора.)

Якість знань, умінь і навичок учнів 9 класу (нарада при директорові)

Перевірка ведення щоденників учнями 5-9 класів

Попереджува

ль­ний



Контроль за відвідуванням учнями школи

Система перевірки зошитів учителями філологічного профілю

Класно-урочний




Попередження перенавантажень учнів 9-х класів домашніми завданнями (анке­тування, вивчення документації')

Персональний



Реалізація міжпредметних зв'язків на уроках учителів, що ате­стуються (обговорення на МО)


Повторний




Календарне пла­нування на другий семестр (нарада в присутності дирек­тора)


Лютий




з/п

Зміст роботи

Відповідальним

Стан виконання

Відм.

про

викон

І. Діяльність колективу зі створення умов

для реалізації Закону Україна

«Про освіту»




1

Організувати роботу Школи майбутнього першокласника» в рамках програми «Наступність»

Заступник з НВР, кл. керівник 4 кл.

Протя-гом місяця


2.

Проведення ярмарку педагогічних ідей «Сучасний урок – спільна творчість вчителя і учнів»

Заступник

До 05.02


3

Наради при директорові

1.Про результати проведення ярмарки педагогічної педагогічних ідей учителів школи

2. Про стан чергування учителів і учнів по школі

3 Про стан роботи зі зверненнями громадян




II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів



1

Провести творчі звіти факультативів і курсів за вибором

Заступник, учителі-предметники

До 26.02


2

Видати накази по школі:

«Про виконання перспективного плану вивчення стану викладання предметів»

«Про контроль за організацією навчально-виховного процесу в 1 класі»

«Про контроль за організацією навчально-виховного процесу в 5 класі»

«Про атестацію педпрацівників»

Про вивчення роботи педагогічних працівників щодо формування ключових компетентностей засобами уроку»

Про підсумки перевірки стану викладання української мови та літератури,

Про підготовку та проведення свята 8 Березня.

Про підсумки класно-узагальнюючого контролю в 1 та 2 класах

Про підсумки перевірки навчальних досягнень учнів 3 класу.

Заступники

До 28.02


3

Здійснити внутрішньошкільний контроль в усіх формах

Адміністрація

Протя-гом місяця


4

Перевірити стан підготовки учнів 9 класу до ДПА

Адміністрація

Протя-гом місяця


IІІ. Становлення й розвиток виховної системи заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів




1

Провести звіт гуртка художньої самодіяльності , участь у районному огляді-конкурсі «Проліски надії»

Заступник, керівники гуртків

Згідно з планом РМК


2

Проведення місячника сприяння творчому та інтелектуального розвитку особистості

«Творча молодь - майбутнєУкраїни»

Заступник, педагог-організатор

Прот.

міс.


3.

Провести заходи в рамках національної кампанії «Стоп насильству» , бесіди «Стоп боулінг»

Провести заходи «Твоя інтернет-безпека»

Кл. керівники

Протя-гом місяця


4

Провести вечір зустрічі з випускниками «Зроби правильний вибір»

Заступник, педагог-організатор

До 12.02


5

Провести виховні заходи «У пам,яті нашій навіки» до Дня вшанування пам,яті учасників бойових дій в Афганістані

Заступник, класні керівники

15.02


4

Провести шкільне свято «День Св. Валентина»

Заступник, педагог-організатор

12.02


5

Провести заходи до Дня рідної мови

Педагог-орг., вчителі філології

З 15 по 19.02


6

Провести заходи в рамках акції «Зимуючі птахи»

Заступник, педагог-організатор

26.02


7.

Провести Дні профорієнтації в школі

Заступник, педагог-організатор

З 8 по 12.02





ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрам


1

Провести засідання МО вчителів «Поповнення бази роздаткового матеріалу та матеріалів інтернетресурсу на уроках для реалізації програмних вимог»

Керівник МО

До 15.02 виконання заходів по реалізації Стратегії захисту та інтеграції в

українське суспільство ромської національної меншини

на період до 2020 р



2

Провести засідання методичної ради «Виконання планів роботи методичних об,єднань щодо реалізації методичних тем»

Голова МР

Прот

місяця


3

Проведення психолого-педагогічного семінару»Розуміння вчителем психології учня – запорука ефективного уроку та збереження психолого-педагогічного клімату»

Голова МР, керівник МО

Прот місяця


4

Провести інструктивно-методичну нараду з учителями, що проводитимуть ДПА

Заступник

Згідно з пла-

ном РМК


5

Провести огляд матеріалів на шкільну виставку ППД

Голови МО

До 14.02



V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Видати наказ по школі «Про формування здорового способу життя учнів та профілактику шкідливих звичок»

Заступник

До 12.02


2

Контроль за дотриманням учнями санітарно-гігієнічних правил





VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису



Налагодити роботу Школи майбутнього першокласника

Заступник, класні керівники

Протягом місяця




VII. Фінансово-господарська діяльність





VIII, Фінансово-господарська діяльність школи


1

Провести поточний ремонт підсобних приміщень, заміна (за потреби) світильників на коридорі та в класних кімнатах

Директор, завгосп

Протягом місяця


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Провести конкурс на кращого читця серед учнів середньої ланки

Бібліотекар

Протягом місяця


ІX. Система внутрішньошкільного контролю в лютому



Вид контролю

І тиждень

II тиждень

III тиждень

IV тиждень

Оглядовий

Режим роботи школи(нарада в присутності директора)



Контроль якості поурочних планів

Тематичний

Проведення Тижня естетичного виховання «Що внутрішня, що зовнішня краса»

03.02-07.02

Проведення Тижня творчості дітей та батьків

10.02-14.02

Проведення Тижня пам’яті Героїв Небесної Сотні

17.02-22.02

Проведення Тижня гурткової роботи

24.02-28.02

Фронтальний

Перевірка стану підручників учнів (нарада при директорові)


Перевірка стану велення учнями зошитів(нарада при директорові)

Перевірка стану велення учнями щоденників (нарада при директорові)

Попереджува-

л ьний


Підготовка випускників до проведення ДПА (нарада в присутності директора)

Контроль виконання графіка чергування по школі





Класно-урочний

Адаптація до навчання учнів 1 і 2 класів


Впровадження НУШ 3 кл


Персональний

Узагальнення досвіду роботи Запорожець Н.В.

Узагальнення досвіду роботи Близнюк В.К.

Узагальнення досвіду роботи Сухоленцевої А.М.

Культура й логіка проведення уроків учителями, що ате­стуються (нарада при директорові)

Повторний




Реалізація

м іжлредметних зв'язків на уроках учителів, що ате­стуються (засідання МР)


Березень




з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм.

про

викон

I. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України «Про освіту»


1

Наради при директорові

1. Про організацію святкування 8 Березня

2. Про організацію проведення весняних канікул 2020 року

3. Про попередження дитячого травматизму на період весняних канікул 2020 року

4.Про стан роботи зі зверненнями громадян

Заступник

До 05.03


2.

Педагогічний консиліум «Робота з дітьми, які потребують психологічної підтримки»





II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


І

Провести Шевченківські дні в школі

Заступник, учителі-словесники

До 15.03


2

Провести дні дитячої книги та конкурс на кращий читач року(Шевченківські читання)

Бібліотекар, педагог-організатор

До 15.03



Видати накази по школі:

«Про якість знань, умінь і навичок учнів 4-го класу»;

«Про організацію медичного обслуговування учнів»

«Про перевірку учнівських щоденників»

«Про комплектування ЗНЗ педкадрами»

«Про замовлення, видачу та обмін документів про освіту»

Про організоване закінчення 2020/2021р та проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-го класів.

Про організацію проведення Дня ЦЗ

Про попередження дитячого травматизму на період весняних канікул.

Про підсумки перевірки ведення зошитів учнями з мови та математики

Про підсумки засідання атестаційної комісії

Заступник, директор

Протягом місяця


3

Скласти план роботи школи на весняних канікулах

Заступник, керівники гуртків

До 19.03


IІІ. Становлення і розвиток виховної системи заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів


1

Провести місячник родинного виховання

«Я родом - де батьківська хата, я родом - де спів солов’я»


Провести Шевченківські дні у школі

Заступник, педагог-орг

Прот.

місяця


2

Провести свято для жінок «Для мами завжди слова ласкаві»

провести Дні сім,ї «Я і моя родина»

Заступник, педагог-організатор

05.03


З 01.03 по 12.03


3

Виставка учнівських робіт « Наша творчість тобі, Україно»; тематична виставка «Я і моя родина»

Заступник, педагог-організатор

Прот.

місяця


3

Тиждень знань протипожежної безпеки

Заступник, педагог-організатор, кл. керівники

З 15 по 19.03


4

Учнівська конференція «Україна: весна визволення»

Заступник, педагог-орг

Протягом місяця


5.

Проведення екскурсійних поїздок та відвідування музеїв . художніх виставок під час весняних канікул

Заступник, педагог-орг

По можливості


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


1

Провести засідання МО вчителів початкових класів «Про набір учнів до 1 класу із дошкільної навчальної установи, співбесіда з батьками»

Заступник, керівник МО

До 19.03


2

Провести діагностування методичної роботи

Заступник

Протягом місяця


3

Педагогічна рада №4 ( березень)

1. Про виконання рішень попередніх педрад

2.. Виховна вистема школи. Національно-патріотичне та художньоестетичне виховання.(Блащенко О.П.)

3.   Розвиток здібностей учнів шляхом залучення їх до участі в конкурсах, олімпіадах, роботі гуртків, спортивних секцій.(Шевченко С.М., керівники гуртків) 

4. Пошук стратегій вдосконалення навчально-виховного процесу в контексті життєтворчості особистості Про   формування умов для розвитку творчих здібностей кожного учня (досвід вчителів, що атестуються)

5. Про підсумки вивчення роботи вчителів , що атестуються(Шевченко С.М.).

6. Про умови проведення ДПА у 4 і 9 класах 2020

році.(Шевченко С.М.)

7. Про вибір предмету для ДПА в 9 класі. (Шевченко С.М.)

Заступник

26.03


4

Підготувати матеріали на засідання атестаційної комісії

Заступник

До 12.03


5

Провести і нструктивно- методичну нараду з учи­телями, що атестуються, з питань ознайомлення з Положенням про атестацію та інструкцією щодо її проведення

Заступники




V. Охорона та зміцнення

здоров'я учнів



1

Провести бесіди з профілактики СНІДу

Класні керівники, педагог-орг.

До 19.03


2

Забезпечити перегляд учнями 9 класу відеоматеріалів «Молодь проти СНІДу»

Учитель біології

Протягом місяця


2.

Провести інструктажі з правил збереження життя і здоров,я учнів під час весняних канікул

Класні керівники

До 19.03


VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільних установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису


Провести екскурсії по школі спільно з вихователями дошкільної установи

Заступник, класні керівники

Протягом місяця



VII. Фінансово-господарська діяльність


І

Підготувати приміщення школи до весняно-літнього сезону

Директор, завгосп

До 26.03


2

Поповнити шкільні коридори кімнатними рослинами, підготувати розсаду квітів

Завгосп, керівник гуртка квітникарів

Протягом місяця



VIIІ. Робота шкільної

бібліотеки



1

Провести виставку творів Т. Шевченка, присвячену пам,яті великого Кобзаря

Бібліотекар

Протягом місяця


ІX. Система внутрішкільного контролю в березні



Вид контролю

І тиждень

П тиждень

III тиждень

IV тиждень

Оглядовий

Формування інноваційного середо­вища в навчальному закладі. (нарада в присутності директора)


Контроль за станом ведення шкільної документації (оперативка)


Тематичний


Стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з математики, фізичної культури(нарада при директорові)



Фронтальний


Стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з мови та літератури початкові класи

Стан перевірки зошитів у молод­ших школярів (засідання МО)


Попереджува

льний




Діагностика на­вчання в 4-му класі (нарада в присутності директора)

Класно-урочний

Якість знань, умінь і навичок учнів 4-го класу (наказ по школі)





Персональний



Оцінювання навчальних досягнень учи­телями гуманітарних дисциплін (засідання МО)


Повторний




Стан відвідування випускниками факуль­тативів, індивідуальних занять і консультацій (нарада в присутності директора)

Квітень




з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм

про

викон

І.Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закону України «Про освіту»



1

Замовити документи про освіту

Заступник

Протягом місяця


2.

Провести педагогічні читання «Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність»

Заступник

До 09.04



Наради при директорові

1. Про роботу ради профілактики правопорушень.

2. Про роботу класних керівників

3. Про організоване закінчення 2020/2021 навчального року та проведення ДПА для учнів 4,9-х класів

4. Про проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками школи у 2020/2021 навчальному році

5. Про відвідування учнями навчальних занять

6. Про виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації освітнього процесу у школі

7.Про стан роботи зі зверненнями громадян

Заступник

До16.04


2

Провести профспілкові збори щодо складання графіків літніх відпусток

Голова профспілки

Протягом місяця


II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів



1

Забезпечити вчасну підготовку випускників до проведення ДПА

Заступник



2

Скласти графік індивідуальних занять і консультацій на травень для випускників, забезпечивши виконання про­грам і пропозицій щодо ущільнення навчальних програм

Заступник

До кінця місяця


3

Скласти графік проведення консультацій щодо підготовки випускників до ДПА

Заступник

До кінця місяця



4


Видати накази по школі:

«Про стан ведення класного журналу в 9-му класі»;

«Про підготовку та проведення державної підсумкової атестації»

«Про стан виконання Закону України про

пожежну безпеку»

«Про стан техніки безпеки на уроках трудового навчання»

«Про виконання перспективного плану вивчення стану викладання предметів»

«Про перевірку учнівських зошитів»

«Про дотримання графіку проведення контрольних робіт»

Про результати проведення Дня ЦЗ

Про підсумки проведення предметних тижнів

Про підсумки перевірки ведення зошитів учнями початкових класів

Про підсумки класно-узагальнюючого контролю в 4-му класі

Про підсумки проведення місячника благоустрою



Заступник


Протягом місяця


5

Провести акцію «День Землі», присвячену річниці Чорнобильської катастрофи

Керівник МО вчителів природничих дисциплін

До 26.04


IІІ. Становлення і розвиток виховної системи заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів




1.

Проведення місячника екологічного виховання

«Зігріємо землю красою й любов’ю, для наших нащадків її збережемо»

Заступник, класні керівники

До 26.04


2

Провести конкурс малюнків «Наша зелена планета»

Заступник, учителі-предметники

До 16.04


3

Взяти участь у днях ЦО в школі

Класні керівники

Прот. місяця


4

Провести трудовий десант «Збережи довкілля», участь у Всеукраїнській трудовій акції

«Турбота молоді тобі, Україно»


Заступник, педагог-організатор

19.04


5

Провести тиждень безпеки життєдіяльності та охорони праці

Заступник, класні керівники

19-23.04


6

Провести класні години на тему «Чорнобильська трагедія»

Заступник, класні керівники

26.04


7

Участь у акції «Хвиля доброти»

Заступник, класні керівники

Протя-гом місяця


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами



1

Педагогічна рада №5 (квітень)

1.Про виконання рішень попередніх педрад.

2.Про погодження задань для проведення ДПА в 4-му класі.

3. Про допуск до ДПА учнів 4 класу

4.Про підготовку завдань для проведення ДПА в 9 класі

4.Про організацію закінчення навчального року, вивчення нормативних документів: про підготовку до проведення ДПА в 9 класі;


адміністрація

До 19.04


2

Провести діагностичну роботу щодо збору пропозицій до навчального плану

Заступник

Протягом місяця


3

Створити творчу групу для складання навчального плану на слідуючий навчальний рік

Заступник

До 26.04





4

Провести засідання методичної ради «Аналіз роботи методичних об,єднань у 2020-2021 н. р. та визначення напрямів роботи на наступний рік»

Голова МР

До 30.04


5

Створити тимчасову творчу групу для складання річного плану роботи та освітньої програми школи на слідуючий навчальний рік

Заступник

До 26.04


6

Провести психолого-педагогічний семінар «Роль педагога у посиленні мотиваційного компоненту творчої діяльності обдарованої дитини»

Керівники МО

Протягом місяця


V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Провести тематичні класні години щодо збереження життя та здоров'я учнів у весняно-літній період

Класні керівники

Протягом місяця


2

Виробити низку заходів щодо реалізації концепції школи щодо збереження життя і здоров'я учнів

Творча група

Протягом місяця


3

Провести тиждень безпеки життєдіяльності

Кл.керівники

ІУ тижд



VI. Про співдружність сім'ї, школи,

громадськості, позашкільних установ із метою

розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису



Обговорення питання про набір до 1 класу

Заступник, класні керівники, учителі—предметники

Протягом місяця



VII. Фінансово-господарська діяльність


1

Акумулювати спонсорські кошти на поточний ремонт школи

Наказ Про закінчення опалювального сезону

Перевірка протипожежного інвентаря

Адміністрація, голова БК

Протягом місяця


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Виставка «Наші славетні земляки»

Бібліотекар

Протягом місяця


ІX. Система внутрішньошкільного контролю у квітні



Вид контролю

І тиждень

II тиждень

Ш тиждень

IV тиждень

Оглядовий


Виявлення ППД (засідання методичної ради)

Аналіз стану ведення зошитів учнів початкових класів


Тематичний

Проведення тижня екологічного виховання «Природа – це казка, яку треба читати серцем»

30.03 – 03.04

Проведення тижня здорового способу життя «Захищене і здорове покоління»

06.04 –10.04

Проведення тижня Тиждень Землі «Збережемо нашу планету»

13.04- 17.04

Проведення тижня пам’яті про Чорнобильську трагедію «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко» 21.04-24.04

Фронтальний


Стан відвідування учнями уроків і позаурочних заходів (нарада в присутності директора)


Перевірка ведення класних журналів

Класно-урочний




Ефективна мотивація навчання учнів 9 класу напередодні проходження ДПА (нарада в присутності директора)

Персональний

Система виховної роботи класного керівника 5-го класу (засідання МО класних керівників)







Повторний




Стан відвідування учнями уроків і поза-урочних заходів (нарада в присутності директора)


Травень




з/п

Зміст роботи

Відповідальний

Стан виконання

Відм

про

викон

І. Діяльність колективу зі створення умов для реалізації Закову України «Про загальну середню освіту»


1

Оформити документи про підготовку та проведен­ня ДПА

Заступник

До 12.05


2

Видати наказ по школі «Про відпустки працівників школи»


До 26.05


3

Вчительський лекторій :етичні взаємини вчителя і учня як засіб впливу на особистість


11.09




Наради при директорові

1. Про організацію оздоровлення учнів школи влітку 2021 року

2. Про підсумки роботи з обдарованими дітьми за 2020/2021 навчальний рік

3. Про попередню тарифікацію педпрацівників на 2021/2022 навчальний рік

4. Про підсумки навчальних досягнень учнів за 2020/2021 навчальний рік

6. Про підсумки виховної роботи в школі за 2020/2021 навчальний рік

7. Про підсумки методичної роботи в школі за 2020/2021 навчальний рік

8. Про виконання навчальних програм за 2020/2021 навчальний рік

9. Про підсумки роботи школи з попередження дитячого травматизму за 2020/2021 навчальний рік

10. Про стан ведення шкільної документації за 2020/2021 навчальний рік

11 Про стан роботи зі зверненнями громадян




II. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів


1

Провести підсумкове засідання шкільних МО (вибір теми на наступ­ний рік)

Заступник

Протя-гом місяця


2

Підготовка учнів до ДПА

Заступник, учителі-предметники

Протя-гом місяця



3


Видати накази по школі:

«Про виконання навчальних програм, планів»;

«Про оцінювання педагогічними працівниками навчальних досягнень учнів»

«Про стан харчування учнів»

«Про ведення журналів інструктажу з ТБ»

«Про переведення учнів 1—4-х класів »;

«Про стан читання учнів початкових класів»;

«Про підготовку до ДПА»

«Про оформлення та видачу документів про освіту»

«Про дотримання вимог про похвальний лист «За високі досягнення у навчанні», та похвальну грамоту «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів», отримання Свідоцтва з відзнакою.»

«Про відвідування учнями навчальних занять»

«Про стан виховної роботи в школі»

Про перевід до наступних класів учнів 5-8 класів.

Про попередження дитячого травматизму в період літніх канікул.

Про організацію літнього оздоровлення учнів школи

Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів 9-х класів за станом здоров’я.

Про щорічну відпустку педагогічних працівників школи.

Про стан ведення шкільної документації: класні журнали, особливі справи учнів



Директор, заступники


Протя

гом місяця


4

Провести інструктивно-методичну нараду щодо вивчення «Інструкції про державну підсумкову атестацію, пере­ведення й випуск учнів загальноосвітніх шкіл»

Заступник

До 15.05


5

Провести підсумки контрольних робіт

Заступник

Протя-гом місяця


6

Провести літні збори для батьків учнів 2- 9-х класів із питаня « Охорона життя і здоров,я під час літніх канікул»

Заступник, керівник зборів

Згідно з планом



IІІ. Становлення й розвиток виховної системи заходи з реалізації Концепції націонано-патріотичного виховання учнів



І

Провести місячник патріотичного виховання«Ми українці – велика родина, мова і пісня у нас солов’їна»

Провести уроки мужності і слави по класам «День пам,яті і примирення», зустрічі із воїнами АТО.


Заступник, класні керівники

Прот.міс


До 09.05


2

Проведення декади пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни



З 05.05 по 07.05


3

Підготувати бібліотечну виставку до Дня Примирення та тематичну виставку учнівських робіт .

Заступник, педагог-організатор

До 09.05


4

Провести святковий концерт «Пісні, опалені війною», взяти участь у акції «Турбота»

Заступник, класні керівники

До 09.05


4

Взяти участь у мітингу та покладанні квітів до могили загиблих воїнів

Заступник, педагог-організатор

09.05


5

Провести свято матері «Мамо, матінко, матусю»

Заступник, педагог-органІзатор

18.05


6.

Провести військово-патріотичну гру «Козацькому роду нема переводу» до Дня молодіжних та дитячих організацій(15.05)(«Джура»)

Педагог-організатор, вчитель фізкультури

До 14.05


7.

Проведення Днів Європи в Україні

Заступник, педагог-органІзатор

До 21.05


8.

Звіт класів про участь у КТС «Шкільна родина»

Заступник, педагог-органІзатор, кл.керівники

17.05


6

Провести свято Останнього дзвоника і фотовиставку «Яким він був, 2021-2022 навчальний рік»

Заступник, педагог-організатор

28.06


ІV. Науково-теоретична, методична робота з кадрами


І

Провести нараду при директорові

«Робота з охорони праці в навчальному закладі»

Директор

14.05


2

Провести засідання круглого столу «Про пошуки альтер­нативних джерел фінансування навчального закладу в умовах економічної кризи»

Директор, заступник з виховної роботи, голова піклувальної ради

До 27.05


VIIІ. Робота шкільної бібліотеки


1

Виставка «Весна примирення»

Бібліотекар

До 09.05

гом місяця


2

Педагогічна рада №6 (травень)

1.   Про виконання рішень попередніх педрад.

2. Стан роботи гуртків, факультативів як один із напрямків підвищення рівня знань учнів.  (Саракун С.В.)

3. Про стан викладання предметів( за наслідками внутрішкільного контролю) та результати атестації педпрацівників школи (Саракун С.В.)

4.  Про результативність участі колективу у конкурсах, акціях, дослідницько-пошуковій роботі.(Вчителі-предметники.)

5 .Про звільнення учнів 9 класу від ДПА(Руна Г.М.)

6.    Про допуск учнів 9 класу до ДПА.(Руна Г.М.)

7. Про погодження завдань для проведення ДПА 9 клас

8. Про виконання державних програм з профілактики правопорушень серед дітей. (Руна Г.М.)

9. Про організацію проведення навчальних екскурсій та навчальної практики(Саракун С.В.)

10.Про організацію літнього оздоровлення учнів. (Саракун С.В.)


Директор

До 25.05


3

Заслухати звіти керівників методичних об'єднань, про­вести підсумкові засідання МО

Керівники МО

Протягом місяця


4

Провести індивідуальні консультації з учителями, що ате­стуються в наступному навчальному році, щодо вибору теми методичних матеріалів на виставку ППД

Заступник, педагоги

Протягом місяця


V. Охорона та зміцнення здоров'я учнів


1

Провести нараду в присутності директора «Про готовність до проведення екскурсій і літнього оздоров­лення дітей»

Директор

До 24.05


2

Видати накази по школі:

«Про проведення літніх екскурсій для учнів 1-4 класів»;

«Про проходження літньої практики для учнів 5-8 класів»;


Директор

До 24.05


3.

Провести інструктажі з правил збереження життя і здоров,я учнів під час літніх канікул

Класоводи , класні керівники

27.05.


VI. Про співдружність сім'ї, школи, громадськості, позашкільник установ із метою розвитку особистості учнів


1

Здійснювати прийом громадян відповідно до Графіка прийому громадян з особистих питань та здійснювати реєстрації звернень громадян у Книзі реєстрації звернень громадян відповідно до форми ведення та повноти запису

Провести засідання круглого столу за участю батьків і завідувачої дитячої установи «Обираючи дитині майбутнє»

Заступник з виховної роботи

До 27.05


VII. Фінансово-господарська діяльність

                        

1

Організувати й планувати літній ремонт приміщення школи, підготувати навчальний заклад до нового навчаль­ного року

Директор, завгосп

Протягом місяця


2

Провести засідання круглого столу «Про пошуки альтер­нативних джерел фінансування навчального закладу в умовах економічної кризи»

Директор, заступник з виховної роботи, голова піклувальної ради

До 27.05




Немає коментарів:

Дописати коментар